Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

rozevrena-dlan-jbq_i29.jpeg

Modlitba prsty

Existuje mnoho způsobů, jak zpestřit či zlepšit svou modlitbu, jak jí dát nějaký řád. Jednou z nich je i modlitba pěti prstů.

U jednoho prstu můžeš strávit tolik času, kolik chceš (při čekání na autobus, v deseti minutách ticha ráno nebo večer...). Začni se zaťatou pěstí a pomalu prsty uvolňuj v tomto pořadí:

Děkovný palec

Modlitby "palce" jsou ty, které vyjadřují totéž co gesto palcem - věci, které jsou dobré. Poděkuj Bohu svými vlastními slovy za všechno, co je dobré ve tvém životě nebo v životě těch, na kterých ti záleží.

Rozcestník ukazováček

Toto je prst, kterým se normálně ukazuje. Ukazuje směr, kterým se máme vydat. Jaká rozhodnutí musíš nyní udělat? Máš před sebou něco důležitého? Přines tyto starosti Bohu.

Silák prostředníček

Prostředníček je největší. Obrať svou pozornost k modlitbě a ty, kdo mají v rukou moc - vlády, politiky, ředitele, učitele, vedoucí různých splečenství apod. Modli se za jejich moudrost, spravedlnost, pokoj a vlídnost,

Láskyplný prsteníček

Nyní pros za ty, které miluješ. Řekni Bohu své konkrétní starosti, co bys pro ně chtěla vyprosit.

Slabý malíček

Tento prst je nejslabší. Připomíná nám, abychom se modlili za zranitelné, nemocné, sklíčené, osamělé a trpící nejrůznějším způsobem.

Když je teď tvoje ruka úpně otevřená, polož ji do klína dlaní vzhůru. Skonči prosbou, abys (tak jak je otevřená tvoje ruka) i ty byla otevřená pro Boha a pro potřeby druhých lidí po zbytek dne.

(časopis IN!dívčí svět)

 

Článek vznikl pro potřebu IN! a je chráněn autorskými právy. Lze jej uveřejnit jen se souhlasem redakce.

(podle knihy: Objevování modlitby, KNA)

 

 

Autor fotografie:  Photocreo Bednarek Adobe Stock


Sdílet na:

 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz