Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Ukázka časopisu Časopis IN - březen 2024

Seznam všech ukázek čísel

Další ukázky: [1] [2] [3]

Ukázka časopisu IN - Časopis IN - březen 2024

Zobrazit stránku ve formátu PDF

Březnové číslo časopisu IN!dívčí svět už se k vám pomalu blíží. Vybíráme několik ukázek z jeho obsahu.

 

Den učitelů

28. březen jsem jako většina mých spolužáků a spolužaček na základce milovala. Pokreslili jsme hezky tabuli, uprostřed bylo něco jako Blahopřejeme vám k dnešnímu svátku, a v sedmičce jsme to dokonce dotáhli tak daleko, že jsme se všichni ještě na tabuli i podepsali. Byl totiž takový dobrý zvyk, že ten den se ani nezkoušelo, ani nehrozila žádná písemka. Letos v březnu si budeme tento svátek připomínat už po 69.!

 

Modeling, víra, dobrodružství, láska

Hezky se uč, říkají rodiče, ať z tebe něco je! Jenže, kdyby se František Beneš hezky učil, nezažil by dobrodružství, které ho vystřelilo na druhý konec zeměkoule a postavilo nohama na zem. Možná by si taky nevšiml, jak mu je Bůh blízko a třeba by ani nepotkal Anežku. Však čtěte a uvidíte.

 

Z rybáře učedníkem Ježíše

Velikonoce jsou nejdůležitější křesťanské svátky. Připomínáme si, že byl Ježíš Kristus ukřižován a vstal z mrtvých, aby nás vykoupil. Jak to tehdy bylo a co pro nás Velikonoce znamenají? Pojďme se na to zeptat někoho, kdo u těchto událostí byl a má je z první ruky. Svatého Petra.

 

Moje nejúžasnější pouť

Když se řekne Mexiko, co si představíte? Většinou si v souvislosti s Mexikem představíme něco jako kaktusy, sombrero, slunce… Ale abychom si ho na první dobrou spojili s Pannou Marii, to většinou ne. Podobně to měla i Mirka ze Šlapanic, která se na začátku roku do Mexika vydala. Ne za kaktusy a sluncem, ale za nejznámějším poutním mariánským místem – Guadalupe.

 

Vzácné oka-mžiky

Uvědomila sis někdy, že slovo okamžik je složené ze slov mžik neboli mrknutí a oko? Znamená to, že každý okamžik, každá chvíle v životě uplyne stejně rychle, jako když mrkneš okem. Proto není nic důležitějšího než žít naplno přítomnost.

 

Svátost smíření – tvůj krok blíž k Bohu

Každý z nás chce být nejlepší v tom, co dělá. Úspěšný v tom, do čeho se pustí. Nikomu z nás se nechce přiznávat chyby. Chceme, aby každý, kdo se s námi setká, si o nás myslel jen to nejlepší. A teď je tu zpověď. Svátost smíření, která je pro většinu z nás nepříjemná, protože musíme nahlas říct, že nejsme dobří, že máme chyby a že děláme věci špatně. Že hřešíme...

 

Koho sledovat?

Sociální sítě jsou plné různých profilů, protože kdokoliv tam dnes může přidávat naprosto cokoliv. Jak se v té záplavě uživatelů a různých projektů vyznat a najít někoho, kdo ti bude přinášet zajímavý, zábavný a smysluplný obsah? Máme tu pro tebe pár tipů na zajímavé profily, které můžeš sledovat, a pokud máš tip na někoho, koho ráda sleduješ ty, napiš nám na redakce@in.cz.

 

Tvoříme rodokmen

Pokud se rozhodneš, že ti v pátráních po tvých kořenech nestačí jen vyprávění žijících příbuzných, můžeš se pustit do pátrání v matrikách. Tady začíná sice náročná, ale v mnoha ohledech velmi zajímavá práce. Člověk nemusí být vystudovaný historik, aby se do tvorby rodokmenu mohl pustit.

 

A co vás ještě čeká?

Mrkneme na jarní šatník, představí se vám nové redaktorky, v poradně se tentokrát zaměříme na školu a přijímačky, nabídneme vám tvoření kytek, jarního věnečku i velikonoční test, popřemýšlíme o tom, jestli je chyba průšvih nebo výzva. A samozřejmě, že dojde i na křížovku, soutěž a ještě něco navíc...:)

 

Z redakce vám přejeme hezky prožitý další měsíc.


 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz