Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Ukázka časopisu Časopis IN - prosinec 2023

Seznam všech ukázek čísel

Další ukázky: [1] [2] [3]

Ukázka časopisu IN - Časopis IN - prosinec 2023

Zobrazit stránku ve formátu PDF

Prosinec je krásný, tajuplný měsíc. Je to doba adventní, kdy čekáme na příchod Spasitele a potom jsou to také Vánoce, plné obdarovávání. I my pro vás máme jeden dárek – nové prosincové číslo IN! Ať je vám při jeho postupném rozbalování a čtení jednotlivých článků hezky.:)

 

Štědrovečerní princezna

Jak je v posledních letech zvykem, pátrali jsme po princezně z nové vánoční pohádky. Pohádka se letos jmenuje Klíč svatého Petra, vysílat se bude na Štědrý večer a princeznu v ní hraje Sára Korbelová. Je jí 21 let, je z Prahy a ráda tančí, ale to není zdaleka všechno. Probrali jsme toho mnohem víc.

 

Nečekaná návštěva

Velkou roli při narození Ježíše Krista sehrál anděl Gabriel. Právě jeho totiž Bůh poslal,

aby Marii oznámil, že se stane Ježíšovou matkou. Kdo jiný než on by nám měl přiblížit události, které předcházely Ježíšovu narození, které budeme brzy slavit?

 

Cesta Adventem

Kalendáře, plné malých čokoládek, zná asi každý z nás. Pomáhají zvlášť menším dětem při čekání na Vánoce. A co my, trošku starší?

Zkus letos prožít adventní dobu podle našeho kalendáře. Pomůže a nasměruje tě k zamyšlení o významu adventu.

 

Dej si kafčo se svatými

Klárka Němcová má instagramový účet Kafčo se svatými, sociální sítě jsou pro ni skvělým nástrojem evangelizace. Vede společenství a ráda investuje do kvalitního času s přáteli. Rozhovor s ní rozhodně doporučujeme.

 

Není betlém jako Betlém

Betlémy, různorodá, více či méně roztomilá znázornění scény narození Ježíška, jsou jedním z důležitých symbolů našich Vánoc. V jednom se v papírovém provedení směje Ježíšek zpod stromečku, jiný je tvořen velkými sochami a stojí na náměstí během adventních trhů nebo v kostele. Jak ale vypadal a vypadá skutečný Betlém?

 

Zpívání až na „konci“ světa

Sbor Datio ze Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách se na konci září vydal na dalekou cestu Pobaltím a Finskem. A že to stálo za to….

 

A co vás ještě čeká?

Např. pohádkový test, vánoční anketa, podíváme se na zoubek i líčení a můžete si vytvořit roztomilého andílka, dozvíte se, kde se vzaly koledy a nebude chybět ani soutěž. A ještě se určitě něco dalšího najde…:)

Z redakce vám všem přejeme požehnaný adventní i vánoční čas.


 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz