Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Ukázka časopisu Časopis IN - červen 2023

Seznam všech ukázek čísel

Další ukázky: [1] [2] [3]

Ukázka časopisu IN - Časopis IN - červen 2023

Zobrazit stránku ve formátu PDF

Blíží se konec školního roku a s ním i spousta testů a zkoušení. Zpříjemněte si první letní dny novým číslem časopisu IN! Co všechno v něm najdete?


Nerozluční kámoši

Na konci června se v mnoha farnostech slaví pouť Petra a Pavla. Víte ale, že v červnu mají svátek dva různí Pavlové? Jeden má jako parťáka apoštola Petra a ten druhý mučedníka Jana. Přečtěte si.

 

Kytarovky při mši?

Všichni si jistě vzpomínáme na Celostátní setkání v Hradci Králové a na kapelu KaPři. Dnes tu máme jejich sbormistryni Jitku Rosypalovou, která nejen že krásně zpívá, píše vlastní písně, ale je také odbornicí na hudbu jako takovou. Takže pokud vás zajímá duchovní a liturgická hudba nebo chodíte do scholy, tento rozhovor vám nesmí uniknout.

 

Léto a hubnutí

Léto v nás může vyvolat pocit, že musíme zhubnout, hned a co nejvíc. Než však začnete zběsile hubnout, zastavte se, zklidněte a začtěte se do následujících řádků. Být při síle a fit je skvělé, jen se to s tím hubnutím nesmí přehnat. Přinášíme párt tipů, co udělat, abyste se cítily lépe.

 

Připrav své srdce

Světové dny mládeže v Lisabonu se blíží. Papež František: „Kdykoli dosáhneme důležitého milníku na naší cestě, jsme Bohem a našimi životy vyzváni, abychom se dali znovu do pohybu. Vy, mladí lidé, jste v tom experti! Rádi cestujete, křížíte cesty s místy a tvářemi, které jste dosud neviděli, prožíváte nové zážitky. Proto jsem jako cíl vaší příští mezikontinentální pouti v roce 2023 vybral
město Lisabon, hlavní město Portugalska. Odtud v 15. a 16. století odcházelo do neznámých zemí nespočet mladých lidí, včetně mnoha misionářů, aby se podělili o svou zkušenost s Ježíšem s jinými lidmi a národy.“ (Poselství k 35. Světovému dni mládeže)


Slova co (ne)chceš slyšet

Řeknete někomu něco ošklivého, a i když vás to později třeba mrzí, vrátit už to nejde. Jakou sílu mohou mít slova vyslovená nahlas? Mohou nás nakopnout a povzbudit, ale zároveň i ranit nebo umlčet. Slova co potěší, zamrzí, ale také slova, která mohou léčit a uzdravovat. Záleží jenom na nás, která se rozhodneme používat...

 

Sebeláska versus sobectví

Pojem sebeláska vládne internetu. Influencerky přidávají jedna za druhou příspěvky s hashtagem #selflove a popisují, jak pomocí sebelásky dosáhly spokojenosti, kterou by jim leckdo mohl závidět. Není ale sebeláska tak trochu sobectví? Pojďme se spolu podívat na to, co to sebeláska je, v čem je pro nás dobrá a v čem naopak může být problém, když ji uchopíme za špatný konec.

 

Být inspirací a ukazovat na Boha

Tentokrát se podíváme do pražské arcidiecéze a budeme si povídat s paterem Vojtěchem Smolkou o specifikách ADCM Praha. V čem se liší od jiných center? Jaké akce pořádají? Co zajímavého tam můžete prožít a zažít?


Zajímavosti a zábava

A jako obvykle nechybí ani naše poradna, dokončení příběhu z květnového čísla, fotoromán, soutěž o super hru a další zajímavosti.

 

Krásný poslední školní měsíc přeje redakce IN!


 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz