Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Ukázka časopisu Časopis IN - květen 2022

Seznam všech ukázek čísel

Další ukázky: [1] [2] [3]

Ukázka časopisu IN - Časopis IN - květen 2022

Zobrazit stránku ve formátu PDF

Vše kvete a voní a do schránky přistává všem našim čtenářkám časopis IN! Je stejně barevný a pestrý jako příroda na jaře. Plný vůní, zajímavostí a příběhů. Začtěte se!

 

Rozhovor

Určitě každý z vás zná TV Noe, Radio Proglas, Katolický týdeník a možná další křesťanská média. Možná vás ale nenapadlo, že i z „obyčejného“ rádia na vás může mluvit řeholní sestra nebo kněz z pozice moderátora. Pár zajímavých lidí jsme oslovili, tak spolu s námi nakoukněte, jaké to je a jaké zajímavosti, záludnosti a vtipné historky skýtá práce redaktora, publicisty, či moderátora. A kdo je naším hostem? Kateřina Koubová, šéfredaktorka KT, Lukáš Jirsa vedoucí pražské redakce televize Noe, Angelika Marie Pintířová, boromejka a externí moderátorka v Českém rozhlase, Štěpán Pospíšil, šéfredaktor ministrantského časopisu Tarsicius, Daniela Brůhová, moderátorka a redaktorka Tv Noe, Andrea Hýblová, paulínka pohybující se nejen mezi knihami v nakladatelství, a Tereza Zavadilová, redaktorka KT.

 

Tipy na jaro

Už vás někdy napadlo jít si do přírody pro oběd? Že ne? My vám v květnovém čísle přinášíme hned celodenní menu z přírody. Zkuste, jak chutná jaro na talíři. :-)

 

Víra a všetečné dotazy

Proč a jak vzniklo tolik církví? Proč nastalo rozdělení křesťanů? Na tyto (a jim podobné) nelehké otázky se snažíme odpovídat v každém čísle. Uvědomujeme si, že to není jednoduché a tato témata jsou na několik knih. Přesto věříme, že je důležité, aby mladí křesťané měli alespoň povědomí o tom, jaká je historie křesťanství. Chceme v nich probudit zájem dozvědět se více a také schopnost umět některé palčivé otázky pochopit a komunikovat s okolím.

 

Svátek matek

V květnu myslíme na maminky. Naše čtenářky už ale dávno vyrostly z let, kdy dávaly maminkám přáníčka a hezkou básničku. Je třeba posunout se dál. Tentokrát jsme si připravili malý dotazník pro mámu a dceru, ale i kluci se mohou zapojit. :-) Tak schválně, kolik toho o své mámě víte?

 

Téma IN!

Dar jménem společenství. Mít skupinu lidí, se kterými je nám dobře, máme společné aktivity a spojuje nás naše víra, je velkým darem, který se nám díky církvi nabízí. Ježíš nám to v Písmu svatém připomíná na mnoha místech, mimo jiné v Matoušově evangeliu: „Kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich.“ (Matouš 18, 20) Společenství mladých, aktivních lidí zapálených pro Krista, může být cennou posilou nejen pro duchovní život každého dospívajícího. Co přináší život ve společenství? Jak zahodit ostych a přidat se do skupiny, případně, jak založit nové společenství? Čeká vás dvoustrana plná tipů a rad.

 

Víra v praxi

Pauline Jaricot bude v květnu blahořečena. Tato malá holka dokázala velké věci a je inspirací pro nás všechny. Kdo by neznal Misijní díla alespoň z doslechu? Koho z nás se nikdy nedotkla myšlenka pomoci druhým? Pauline se v mládí také rozhodla věnovat a pomáhat misiím. A její dílo je tu dodnes. Jak její dílo vzniklo a jak její život může inspirovat nejen mladé, můžete zjistit v květnovém čísle.

Krásný, provoněný a inspirující květen přeje redakce IN!

 


 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz