Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Ukázka časopisu Časopis IN - prosinec 2021

Seznam všech ukázek čísel

Další ukázky: [1] [2] [3]

Ukázka časopisu IN - Časopis IN - prosinec 2021

Zobrazit stránku ve formátu PDF

Je prosinec. Vyhlížíme sníh, koukáme po výlohách a mlsně chodíme do spíže. Na Vánoce se těšíme všichni, je to čas volna, radosti, dárků a společných chvil. Ale prosinec není jen o Vánocích. Začíná totiž Advent.

Advent – příprava na slavnost

Liturgický rok začíná Adventem. Neděli před tím je Slavnost Ježíše Krista Krále, kdy slavíme, radujeme se, a také se ohlížíme za uplynulým (liturgickým) rokem. A pak přichází tak trochu studená sprcha. Další neděle je adventní. Plná textů o pokání, změně smýšlení a obrácení.

Je to čas přípravy a rozjímání, naděje a očekávání. Je to cesta, která nás vede k oslavě Narození Ježíše. Ale ten čas bychom neměli přečkat jen na „autobusové zastávce“, to znamená nečinným čekáním. Vydejme se na cestu.

 

Rozhovor

Blíží se Vánoce a my se už těšíme na televizní pohádkovou smršť. Letos jsme obzvlášť zvědaví na pokračování Tajemství staré bambitky, a tak jsme si zašli popovídat s představitelkou hrnčířky Aničky, Kamilou Janovičovou. Možná nám prozradí o čem nový díl bude a dozvíme se, jestli je si s Aničkou v něčem podobná. Tak si hezky udělejte pohodlí a čtěte. Třeba objevíte, že i vy máte s Kamilou něco společného.

 

Víra a praxe

Jak obhájit svou víru, když kolem sebe vidíme jen posměšné pohledy. Jak obhájit svou víru, když kolem nás je tolik nabídek a nevázané zábavy. V prosincovém čísle jsme si vybrali jako inspirativní osobnost svatou Barboru. Slavení a připomínka této svaté není jen o trhání třešňových větviček a o generálním úklidu, ale mělo by být také o zamyšlení se nad naší osobní vírou. Svatá Barbora byla pro svoji víru zesměšňována, opustili ji všichni z její rodiny, byla veřejně odsouzena a lidé si na ni ukazovali prstem. Její život a statečné jednání by mělo být to, co si v adventě budeme připomínat, na čem i my sami budeme pracovat. Naše adventní povzbuzení na instagramu bude touto světicí inspirováno. Přidejte se i vy.

 

Fotoromán

Po dlouhé době se zase můžete začíst do fotorománu, který tvoříme s našimi čtenáři a sympatizanty časopisu IN! Tentokrát jsem se vydali do Olomouce na Církevní gymnázium Německého řádu, kde jsme fotili a spoluvytvářeli fotopříběh o přátelství, lásce a závislostech na počítačových hrách.

 

Vánoční čas

Jak trávíte Vánoce? Jaké máte rodinné zvyky? Jaká píseň u vás dělá ty správné Vánoce? Mnoho otázek se sesypalo na hlavu našich redaktorek a vy tak můžete nahlédnout, alespoň o Vánocích, do soukromí těch, co pro vás časopis tvoří.

Požehnaný Advent a veselé a Láskou prozářené Vánoce přeje redakce IN!dívčí svět

 


 
 
   

  Vydavatelství IN s.r.o.
  Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

  objednávky:
  tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
  mail: objednavky@in.cz

  redakce:
  Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

  tel.: 775 598 603
  mail: redakce@in.cz