Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Ukázka časopisu Časopis IN - duben 2021

Seznam všech ukázek čísel

Další ukázky: [1] [2] [3]

Ukázka časopisu IN - Časopis IN - duben 2021

Zobrazit stránku ve formátu PDF

Duben, měsíc kdy se už opravdu probouzí jaro. Vítáme vše krásné, nový život, jako by nás sama příroda zvala ke chvále Boha. A do toho všeho krásně zapadá slavení Velikonoc, velikonoční oktáv i neděle Božího milosrdenství. Pojďme se tento měsíc radovat, chválit a věřit.

 

Jarní probouzení

Sedmého dubna si na celém světě připomínáme Světový den zdraví. Že je zdraví důležité, to víme všichni. Je to už několik měsíců opravdu žhavé téma. Ale co naše duše? Naše nitro si také zaslouží jarní očistu. Pár tipů jsme si pro vás připravili v dubnovém čísle. Pusťme se do toho.

 

Rozhovor

Pavla Beretová, herečka Národního divadla.

Národní divadlo uvedlo inscenaci Erbenovy Kytice. Pavla Beretová, v baladě Dceřina kletba, zosobňuje dceru, která se zbavila nechtěného dítěte, a před tím, než sama skončí se životem, vede dialog se sebou i s matkou. Je to opravdu silná chvíle. Jak vnímá Pavla tuto chvíli, je to pro ni také tak silný zážitek jako pro diváka? Je náročné přijít z Ostravy do Prahy? Co má společného umění a víra? To byly otázky, na které nám ráda odpověděla.

 

Hoď se do klidu a čti

To je název naší čtecí výzvy, kterou jsme připravili nejen pro naše čtenářky. Každý měsíc se zaměříme na jeden žánr, o kterém si něco povíme a pak se začteme. Zkuste se s námi zapojit i vy. V měsíci dubnu si otevřeme životopisy. Najdeme si nějakou zajímavou osobnost, cestovatele, politika, herce, vědce či vládce a necháme se inspirovat jejich životem. Rozšiřujme si obzory.

 

Už jsem velká!

Dospívání je plné emocí. Ze strany rodičů i dětí. Mnoho dívek má mnoho dotazů, mnoho svých cest jak dojít k dospělosti. Je to ale dlouhá cesta. V dubnovém čísle rozebíráme proč, jak a kdy je načase ujasnit si své „nové“ já. Co to znamená být velká a dospělá. Jak komunikovat a získat si důvěru dospělých.

 

Módní okénko

Jaro je spojeno s obnovou šatníku. Máme chuť si kupovat nové věci, udělat si tak zvaný vítr ve skříni. Než se do toho pustíme, možná stojí za to se zastavit a popřemýšlet. Víme vůbec, jak se k nám tento kus obleční dostal, jakou urazil cestu, jakou má „minulost“? Cestu jednoho takového trička jsme si pro vás v dubnovém čísle připravili.

 

Boží a naše milosrdenství

Neděle Božího milosrdenství je jeden z těch svátků, které bychom neměli přehlédnout. Jak vznikl, co je jeho poselstvím? Kaplan Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži, P. Petr Káňa, nám tento svátek ukáže nejen jako historickou událost, ale také její přesah do 21. století. Buďme tedy milosrdní, tak jako je milosrdný i nás Otec v nebesích.

Krásné jaro přeje redakce IN!


 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz