Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Ukázka časopisu Časopis IN - prosinec 2020

Seznam všech ukázek čísel

Další ukázky: [1] [2] [3]

Ukázka časopisu IN - Časopis IN - prosinec 2020

Zobrazit stránku ve formátu PDF

Doba adventní je doba očekávání. Můžeme očekávat spoustu věcí, lepší situaci, lepší zdraví, lepší životní podmínky, ale to, co je v tuto dobu opravdu důležité, je očekávat, že se vyplní Boží zaslíbení. Boží láska přijde mezi nás. Slovo se stane tělem. Že Ježíš přijde do mého života i srdce. Prosincový IN! chce být jedním z průvodců k tomuto cíli. Poznat, pozvat a zakusit Ježíšovu přítomnost.

 

Rozhovor : Sima Martausová – Piesne sa mi rodia v srdci

Sima je slovenská popová a gospelová zpěvačka, která uspěla nejen u křesťanského publika, ale i široké veřejnosti. A přesto, že získala ocenění OTO za zpěvačku roku 2019 s pokorou říká: „Čo sa týka mojich piesní, každú vnímam ako dar od Boha, pretože som sa nikde neučila profesionálne skladať a tvoriť. Dokonca nebolo a ani nie je mojím snom byť nejaká známa speváčka. Pieseň sa mi zrodí v srdci a ja ju len dám do akordov a zaspievam. Najkrajšie ocenenie pre mňa je to, keď mi niekto povie, že ho moje piesne tešia alebo mu nejakým spôsobom pomáhajú. To je to, čo je na tom celom to najkrajšie.“

 

Výzva pro všechny

Přichází prosinec, blíží se konec roku a s ním i naše závěrečná výzva. Ať už je pro vás adventní čas pohodový nebo plný shonu, zkuste si v něm najít chvíli na zamyšlení. Do spousty našich plánů v posledních měsících zasáhla opatření proti koronaviru a je možné, že pro některé z nás bylo toto období opravdu náročné. Právě proto je v této době důležité pečovat o sebe navzájem a být k sobě pozorní. Zkuste se s námi zamyslet: Čím můžu potěšit lidi ve svém nejbližším okolí? Jak můžu přispět svojí troškou k tomu, aby se moji blízcí cítili dobře? Vlídným slovem, darovaným časem nebo jiným dobrým skutkem můžeme druhým ukázat, že nám na nich záleží. Vždyť právě skutky laskavosti jsou tím, co nás v zimním čase může nejvíc zahřát u srdce.

 

Duchovní rozvoj

Pokud znáte náš diář, víte, že jsme se v něm zaměřili na rozvoj 4 oblastí – srdce, duše, mysli a těla. Ale i když jej nemáte, můžete tyto oblasti rozvíjet. V říjnovém čísle jsme se podívali na srdce a mysl a na to, jak si správně stanovit cíl. Tentokrát se podíváme na tělo a duši a na úspěšné splnění cíle. Každý z nás je jedinečný se svými vlastnostmi a jsou některé, ve kterých jsme opravdu dobří. Neměli bychom ale zapomínat rozvíjet všechny. Oblasti, které nás tolik nezajímají a nebaví, mohou být opravdovou výzvou a výzvy by se měly překonávat.

 

Svědectví

Simoně Musilové je 22 let a příští rok má v plánu složit zkoušky v oboru Ošetřovatelství – Všeobecná sestra na vysoké škole v Jihlavě. V době nouzového stavu však šla její příprava do školy i psaní bakalářské práce stranou. Jako mnoho dalších sester začala kromě své běžné práce sloužit na nově vzniklém oddělení pro pacienty s těžkým průběhem nemoci COVID‑19. Když jsme Simču oslovili s prosbou o rozhovor, neváhala ani na vteřinu a ochotně se podělila o své zkušenosti. Každý, kdo pomáhá (kdekoli), je hrdinou dnešní doby.

 

Adventní kalendář plný výzev

Místo čokolády v adventním kalendáři jsme si pro vás přichystali spoustu výzev, které vám pomohou rozvíjet duši a tělo. Pojďte s námi prožít netradiční čekaní na příchod Spasitele.

Budeme se navzájem podporovat, motivovat a sdílet své výzvy. Zapojte se našem webu in.cz a Instagramu @casopisin.

 

Tvoření: Vánoční přání

Posíláte na Vánoce přání přes SMSky, Messenger nebo WhatsApp? Co takhle zkusit potěšit své blízké a kamarády tím, že jim pošlete přání poštou? Pokud se ale rozhodnete přání navíc vyrobit, je to ještě další přidaná hodnota. Udělali jste si na daného člověka čas. Nabízíme vám několik tipů na jednoduchá přání, u kterých nemusíte být umělec ani malíř, a přesto vaše přání pohladí po duši.

 

Prosincový IN! toho pro vás má ještě mnohem víc: Jak si zlepšit imunitu, jak se učit v době domácí školy, test, soutěž a fotoromán, focený v době, kdy se ještě mohlo zpívat… :-)

 

Krásné a naplněné očekávání Ježíše, našeho Pána přeje redakce IN!

 


 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz