Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Ukázka časopisu Časopis IN - květen 2020

Seznam všech ukázek čísel

Další ukázky: [1] [2] [3]

Ukázka časopisu IN - Časopis IN - květen 2020

Zobrazit stránku ve formátu PDF

Rozhovor

Sympatickou kuchařku z Nosislavi Moniku Kokyovou možná znáte z minulé řady soutěže MasterChef Česko, kde se probojovala až na osmé místo. Nejspíš o ní ale nevíte, že je akční maminkou dvou puberťáků, pořádá kurzy vaření Nové chutě s Monou a že miluje sbírání hub i když žádné nerostou. :-) Zajímalo nás, jaké si ze soutěže odnesla dojmy, jak se vlastně naučila tak skvěle vařit nebo co nejraději podniká s rodinou.

 

Víra

Všichni známe vyprávění o zázraku v Káni Galilejské, kdy Maria přišla za Ježíšem a prosila za manžele, aby jim pomohl. Víno na svatbě může symbolizovat v našem životě podle papeže Františka radost, pokoj, lásku a hojnost. Ale jako na svatbě v Káni můžou i nám tyto důležité vlastnosti scházet. Je mnoho mladých, kteří nevnímají ve svých rodinách to, co by si přáli. Maria je ale s námi. Maria si všímá. Maria je akční žena, která prosí Ježíše, za nás.

 

Téma IN! Přísně tajné dívčí téma - Menstruace

Perioda, měsíčky, menzes nebo pouze TO – pro menstruaci se používá spoustu označení. Některá pojmenování jsou neutrální, jiná vyloženě negativní. Menstruace je součástí života každé zdravé ženy a budeme ji v tomto článku probírat ze všech stran. Není to nutné zlo, jak někteří říkají, ale dar od Pána Boha – a je to dar, díky kterému můžeme mít děti.

 

Rady nad zlato: Jak říkat NE

Dokážete odmítnout a říct ne, nebo si s vypětím všech sil přidáváte do diáře další a další povinnosti? My vám ukážeme dva pohledy. Na jedné straně dívku, která neumí říct ne a pro ostatní by se rozdala, aby jim pomohla. Na straně druhé příklad toho, jak to vypadá, když ze slovíčka NE vznikne životní postoj. Ani jeden přístup není dobrý, tak se trochu zamyslíme nad tím, kdy je v pořádku říct ne, protože ono to občas není vůbec jednoduché.

 

Inspirativní osobnost

Alžběta Havlová - moderátorka Radia Proglas

Bětka vystudovala žurnalistiku a sociální práci. Na Radiu Proglas moderuje a produkuje pořad Na dřeň, který je určen pro mladé od 18 let. Sem si s kolegy zve zajímavé osobnosti a společně probírají zajímavá témata. Ráda cestuje a poznala několik zemí blíž než ostatní. Jednou z nich je Kanada, kde pracovala s indiány. Je vskutku inspirativní ženou, kterou vám v květnovém čísle rádi představíme.

 

Zajímavosti

Kde se vzala turistika? Jste si jisti, že znáte jarní květiny? Máte rádi napínavé a zamilované příběhy? Rádi luštíte a soutěžíte? Tak to si otevřete IN!

Pohodové čtení přeje redakce IN!

 


 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz