Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Ukázka časopisu Časopis IN - listopad 2019

Seznam všech ukázek čísel

Další ukázky: [1] [2] [3]

Ukázka časopisu IN - Časopis IN - listopad 2019

Zobrazit stránku ve formátu PDF

Rozhovor – Martin Legeza

Zajímalo nás, jak to vypadá, když se někdo na základce pustí do vaření a na gymplu umí víc než kdejaký profík, takže dokonce vydá i kuchařku. Martin totiž není jen obyčejný student, ani obyčejný „kuchtík“, ani obyčejný cestovatel. Přečtěte si, kdo vlastně je.

 

Osobnost

Anežka Česká je jednou z nejslavnějších žen naší historie. Byla mladá, krásná a dnes bychom řekli, ambiciózní, mladá žena. Věděla kým je, ale také věděla, že život chce prožít jinak, než by se očekávalo. Dívka plná vnitřní síly a odhodlání, lásky i pochopení vás možná překvapí tím, že nás může stále inspirovat i v 21. století. Přečtěte si, v čem je nám podobná.

 

Cestování

Křesťané věří, že existuje posmrtný život a že jejich modlitby mohou pomoci těm zemřelým, kteří jsou v očistci. Proto se za ně modlí, proto navštěvují hřbitovy. Na své zemřelé myslí i v jiných koutech světa. Pojďme se do některých z nich společně vypravit a prozkoumat prastaré tradice „dušičkových“ oslav. Pojďme navštívit Nepál, Mexiko nebo Japonsko.

 

Inspirace

Začíná být sychravý podzim. Občas sice vykoukne sluníčko, ale podzim už je tu v plném proudu. A protože se mluví o podzimních splínech a smutných náladách máme pro vás tipy, jak s podzimním časem naložit. A vsadíme se, že nudit se nebudete.

 

Aktuálně

Listopad a navíc rok 2019 není možné přejít bez vzpomínek na komunismus, který u nás před 30 lety ukončila Sametová revoluce. My jsme si pro vás spolu s žáky, ze Střední pedagogické a Střední zdravotnické školy Svaté Anežky České, připravili fotoromán z doby komunismu. V malém slovníku pojmů si zopakujeme nejen, kdo byla soudružka učitelka, ale i komu se říkalo Mánička. Pár vzpomínek nás utvrdí v tom, že totalita není nikdy správná cesta a komunistický režim nebyl jen o dnešním tvrzení: „Všichni měli práci jistou“. Zeptejte se prarodičů, jaké to u nás vlastně bylo.

 

Seberozvoj

Znáte to – dáte si cíl, kterého chcete jednoho krásného dne dosáhnout, ale postupem času… Čas je pryč, cíl je pryč a nám zbývá zklamání. Chybou může být nedostatečná motivace, neodbytný bubák jménem prokrastinace nebo jen prostá lenivost. Nezoufejte! V listopadovém čísle pro vás máme 8 kroků, které vás dovedou ke skálopevné vůli.

V listopadovém čísle jsme si pro vás připravili i originální Adventní kalendář, který si můžete sami dotvořit. Že je brzy? Štěstí přeje připraveným! Sledujete www.in.cz kde 4. listopadu vyjde článek s návodem i odkazem na krásné kresby Martiny Mátlové.

 

Krásný listopad přeje redakce IN!


 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz