Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Diskuse - Holky holkám

UPOZORNĚNÍ: Tento prostor slouží k vzájemnému setkávání a obohacování. Dodržujte prosím pravidla slušné diskuse a vyhněte se vulgárním výrazům. Příspěvky nedodržující pravidla diskuse budou smazány. Redakce

Vložit nový příspěvek

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  1196
Knihomolka (4.5.2021 10:20)
Ahoj chtěla jsem se zeptat na něco co mě už dlouho trápí. Jedná se o ztraceného Tomáše. V nějakém článku jsem četla, že byl před ztracením i se svými kamarády. Tak proč se policie nezeptá jich? Nebo i ti se ztratili? Předem díky za odpověď.
Lu (04.05.2021 12:23)
To mi taky docela vrtá hlavou. Třeba jim nic nechtějí nic říct. Nebo se jich ptali a nepomohlo to .
Romana (04.05.2021 13:06)
Ahoj, jsem si jistá že policie udělala všechno co bylo v jejích silách, taky ptala se i jeho kamarádů.
Věra Anežka (05.05.2021 08:06)
Ahoj, podle mě už policie udělala všechny potřebné kroky, což znamená že se ptala i kamarádu ztraceného Tomáše. Já bych nedělala předčasné závěry. Věra Anežka
Ani (05.05.2021 08:12)
Ahoj, myslím, že policie kontaktovala všechny, kteří se s ním mohli potkat. Ale informace, které my, běžní lidé máme, jsou z médií. To znamená, že už někdo před námi ty informace zjistil a zpracoval, "předžvýkal". To může být jeden důvod zkreslení. Dál je pravděpodobné, že policie neříká všechno, některé informace si nechává pro sebe, protože by mohly být matoucí nebo se vyzradit předem a akce by se nepovedla. Takže s informacemi je třeba pracovat kriticky (v pravém slova smyslu, řec. kriné= posuzovat) :)
elicech (05.05.2021 09:06)
Ahoj, policie se kamarádů ptala, ale ti jim řekli, že si nic nepamatují. Nevím jestli nic nechtěli říct, nebo opravdu nic neví. Četla jsem, že byli pod vlivem nějakých drog. Snad se Tomáš v pořádku najde.
Pegas (05.05.2021 11:37)
Souhlasím s holkama. Je to vážně smutný... Já doufám, že ho co nejdřív najdou. Třeba leží někde v řece... mrtvý. Je to nanic. Policie ale dělá, co je třeba. Moc mě vždycky mrzí , když se někdo ztratí. Třeba já jednou četla o nějakým dědovi, který - v bačkorách - odešel z baráku. Úplně mě to rozbrečelo... Snad ho najdou. Mysleme na něj v modlitbě a určitě to dopadne dobře.
Katus (4.5.2021 07:37)
Ahoj! chtěla bych se zeptat ohledně medového zábalu na vlasy, co je v novém čísle IN! (pokud to už někdo četl :D) - my totiž asi nemáme fén na vlasy, takže bych se chtěla zeptat, fungovalo by to i bez fénu? Á ještě bych se chtěla zeptat, jaký je na to potřeba olej? Nějaký speciální přímo na vlasy nebo obyčejný např. řepkový nebo slunečnicový XD? Díky moc za Vaše odpovědi! Mějte se hezky!
Eli (06.05.2021 20:51)
Ahoj, já si nejsem stopro jistá, ale myslím, že klidně ten slunečnicový 😃😂, protože i v těch ostatních ,receptech' používají mazeriály z kuchyně :). Jinak fén asi není potřeba, vlasy akorát rychleji uschnou, ale nemyslím si, že by to hrálo nějakou významnou roli... Měj se hezky!!!
Katus (08.05.2021 20:36)
Díky moc! Měj se mooooc hezky!
Izzy (12.05.2021 20:00)
Ked nemáš fén, tak si masku sprav ked bude vonku teplo, a sprav si to cez den, aby sa ti vlasy rýchlejšie usušili. A ako olej by som určite vybrala olivový. Ten je bežne lahko dostupny, každý ho zvykne mať doma a použiva sa aj v kozmetike.
Lucka (3.5.2021 20:31)
Ahoj holky je někdo z vás YouTuberka nebo na jakou youtuberku koukáte?? Já těd na Domi Novak. Luci🤩
Katus (04.05.2021 14:24)
Ahoj, já docela sleduju notsofunnyany, nevím, jestli ji znáš, ale podle mně má nej videa, když je tam např. Luboš je celkem fajn.........ale každý je jiný takže nevím, jestli tě zaujme (teda pokud ji už sleduješ :)) Katus
K (04.05.2021 17:14)
Ahoj Luci, já mám jednu spolužačku která je na youtube (EllieKat playz) a hodne se změnila po tom co zacala natáčet ted má na svém účtu asi 3 000 odběratelů. Já jsem se s ní hodně bavila ale pak byl covid a ona začala vydávat videa každy den a začala se více bavit s online kamarády takže mi pak třeba ani nenapsala k narozeninám. Ona natáčí jak hraje roblox ale mě to prijde jako blbost když nekdo hraje hry a natáčí se ale to je muj nazor každopádně sleduju a cup of styles občas se kouknu na amys world, katie, adele brandi, annu sulc apk jeste na nekolik anglických youtuberek, toť vše Přeji hezký zbytek dne všem :))
X (05.05.2021 10:49)
Ahoj, já mám ráda Natylu, A Cup of Style a Radši knihu. Obecně ale spíš sleduji Youtubery jako je Kovy, Lukefry, Peca nebo Error1k, protože mají víc zajímavější videa.
Mája (11.05.2021 19:20)
Ahoj, youtuberka nejsem, ale dost často se koukám na Klarisu nebo Stejka. Je jich určitě víc, ale nemůžu si vzpomenout koho ještě často sleduju.
Izzy (12.05.2021 19:52)
Ahoj, no ja youtuberov až tak nesledujem, ale minule ma zaujal rozhovor v novinách s youtuberkou Paulou, ktorá má kanál PauliBeauty. Má tam videá o móde, líčení aj vlogy so života.
Anonym 3 (3.5.2021 14:47)
Ahoj holky, jsem v páté třídě na škole která je do 5. třídy. Znamená to že ze několik měsíců ze školy odcházím😭. Už normálně je přestup na jinou školu takový složitý a asi většina dětí se tomu chce vyhnout. Já to mám ještě horší, protože škola do které chodím je v jiné vesnici než vesnice ve které bydlím. Znamená to že se se spolužáky budu vídat dost málo. Snažím se na to nemyslet ale čím víc se to blíží tím víc na to myslím. Mě je hrozně smutno z toho že se se spolužáky už moc neuvidím a už jen při pomyšlení na to že mám odcházet se mi chce brečet. Na druhou školu se těším čeká tam na mě spousta nových zážitků a podobně. Se spolužáky mám hrozně moc vzpomínek atd... Měla jste nějaká v minulosti něco podobného a jak jste se s tím vyrovnala? Nebo to nějakou z vás (jako mě) čeká, jak se na to připravujete? Omlouvám se že je to tak dlouhé a předem MOC děkuju za všechny rady atd...každého příspěvku do této diskuse vážím.
Lucka (03.05.2021 20:16)
Ahoj nestalo se mi to ,ale zeptala by jsem se těch spolužíků s kterýma jsi chodila do školy kam oni půjdou na školu. jinak moc nevím sorry tvoje Luci PS :MÁM VÁS VŠECHNY RÁDA I TEBE ANONYMKO 3 BUDU NA TEBE MYSLET🥰
M. (03.05.2021 23:15)
Ahojky, ja jsem z páté šla taky na gympl, o rok později jsme se přestěhovali do vedlejší vesnice, ale to nic neznamená! Hele, když i oni ještě chodili na základku, občas jsme se potkali, třeba někde po škole, během pauz, volných hodinách..ale to víš, neměli jsme spolu zas tak moc blízké vztahy a tak ikdyz se třeba ještě pozddravime, chodíme spolu i do tanečních, tedy, budeme, korona to trochu zazdila, takže jdeme znovu.. Ničeho se neboj. Všechno svěř Bohu, On je s Tebou všude a když Ty jsi s ním, nemáš se čeho bát. Poznáš nové lidi, s těmi nejbližšími budeš v kontaktu nadále, to se zase neboj, že by se vazby zpretrhaly. Ale vždyt jistě víš, ne všechny cesty, které jsou zatím přátelské, budou přátelské i za rok. Nekdy se stane, že časem zjistíte, že se měníte a zkrátka si tolik nerozumíte. Tak to je. Já, pokud si dobře vzpomínám, jsem celé letni prázdniny nemohla spát, jak jsem se těšila. Tak jako tak by se vaše cesty rozdělily, věř mi. Na konci devítky jsou všichni "Joo, budeme i psát, budeme se vídat!", ale všichni v hloubi duše tuší, že tomu tak úplně nebude. Časem to preboli a pochopíš, že to třeba mělo i svůj důvod. Měj se krásně a hodně štěstí!
Katus (04.05.2021 07:28)
Ahoj Anonym 3, to je mi moc líto, víš, já sice nechodím do takové školy jako ty, máme tam třídy od 1 až po 9. Já za tři roky opouštím školu a musím přiznat, že mi tento rok rychle uběhl....no a jestli mi tak uběhne i příští rok, tak se do tebe úplně dokážu vžít. A ještě při pomyšlení, že jsi v páté....nechci tě nijak rozesmutnit, já vážně nevím co bych v téhle situaci dělala, ale pokud chodíš do kostela, zkus se aspoň pomodlit, třeba ti to pomůže, mysli na něco pěkného, co ti dělá radost, jestli máš kočičku nebo pejska nebo jiného mazlíčka, tak mu to řekni, přece to nikomu nemůže prozradit, a jestli nemáš domácí mazlíčky, tak si o tom popovídej s rodiči, je to asi přece jenom pravda, že dusit v sobě smutné věci není zdravé :) doufám, že ti to alespoň trochu pomohlo a přeju ti hodně štěstí a ať to zvládneš (určitě jo 😉)
Koloběžka🛴 (2.5.2021 12:14)
Ahoj, nevíte někdo, co dát na misijní jarmark? Např. co vyrobit nebo upéct. 🙂
Alyss (03.05.2021 08:57)
Ahoj 🛴, vyrobit můžeš třeba záložky s biblickými verši nebo zajímavými citáty, se speciálními potřebami zvládneš voňavé mýdla nebo zdobené svíčky. Určitě něco upeč, tomu spoustu lidí neodolá (kupříkladu já😋). Nejlepší nápad jsou asi muffinky, ale klidně jakoukoli dobrou buchtu nebo koláč. Ať se daří😉
Lily (03.05.2021 09:58)
Ahoj Koloběžko, na sto procent bych být tebou upekla štrúdl, je to taková klasika, můžeš dělat jablkové i ořechové. Pak nějaké koláčky, pokud se ti bude chtít, čokoládovou nebo ovocnou buchtu. A z vyráběných věcí můžeš zkusit vyrobit náušnice, náramky nebo jednoduché náhrdelníky z korálků, přívěšky na klíče, můžeš si trochu pohrát i s křížkama :). Nic víc mě bohužel momentálně nenapadá, ať se ti jarmark povede! Lily
Koloběžka🛴 (03.05.2021 12:55)
Díky za nápady. 🙂
Eli (04.05.2021 13:47)
Ahoj, ještě mě napadlo třeba nějaké ,,překvapení" pro kupujícího v obálce nebo krabičce. To pak třeba nabudí v zákazníkovi zvědavost a bude to chtít zkusit, když to nebude stát moc😃. Měj se hezky!
Pegas (05.05.2021 12:18)
Ahoj. Napadá mně vyrobit pár rohových záložek. Několik postupů najdeš na netu. Nebo když si vezmeš pár kancelářských sponek a na jejich konec přilepíš například tavnou pistolí nějaký pěkný obrázek. Jsou tp jen drobnosti, snad jsem ti malinko pomohla. Pegas
Nika (1.5.2021 21:11)
Ahoj holky, dost mě fascinuje lidská psychika a pozoruji sebe a ostatní jak se chovají v různých situacích a snažím se porozumět jak přemýšlí. Poslední dobou jsem pozorovala, jak se lidé chovají, když se jim někdo líbí. K tomu bych vás chtěla poprosit o vyplnění krátkého dotazníku. Zde je odkaz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpCN-bnViafisk3O6zu
sdkUUkwDPqQWImqoGEOKQCgylOLPg/viewform?usp=sf_link
Jsou to otázky ohledně tématu když se vám někdo líbí. Za každou odpověď budu moc ráda. Můžou tam být otázky, které mohou být osobní, takže naprosto chápu, když nebudete chtít odpovídat. Díky moc a přeji vám hezký květen a taky návrat do školy, který jak to vypadá už se blíží:)
Lily (03.05.2021 09:11)
Ahoj Niko, máš to tam :). Taky mě dost fascinuje celkově psychika lidí, už jsem se i zamýšlela nad tím, že bych to šla někam studovat. Co ty, nepřemýšlíš o tom :)? Lily
Nika (03.05.2021 10:48)
Ne, nepůjdu, baví mě to, ale zdá se mi to hoodně těžké...
pravá Nika (04.05.2021 17:31)
Trochu i ano, ještě nemám jasno v tom, co chci dělat. Ta "Nika" co odpověděla už, tak nejsem já. Prosím nehraj si na mě. Jinak děkuji za vyplnění.
Marie (04.05.2021 23:02)
Hotovo, vyplněno. A pokud je to možné, pošles mi výsledky, také mě to zajímá :)?
Nika (06.05.2021 23:53)
Děkuji moc za vyplnění, posílám tedy shrnutí výsledků: 1) Představuješ si rozhovory s člověkem, který se ti líbí? 10-13 let: 7x Ano, 0x Ne 14-17 let: 15x Ano, 1x Ne 2) Pokud ano, je rozhovor v češtině (nebo prostě mateřském jazyce) nebo v angličtině, či jiném jazyku, který se učíš? 20x čeština 6x angličtina 1x jiný jazyk 3) Jak moc nad člověkem, který se ti líbí přemýšlíš? 3x téměř pořád 7x večer 4x tak jednou do hodinu si na něj vzpomenu 13x když mi ho něco přímo připomene 4) Kolikrát se ti někdo hodně líbil? 10-13 let: 1x jedenkrát 3x dvakrát nebo třikrát 1x víckrát 14-17 let: 2x ještě se mi nikdo hodně nelíbil 4x jedenkrát 6x dvakrát nebo třikrát 4x víckrát 5)Když jsi na akci a je tam i člověk, který se ti líbí, co uděláš? 10-13 let: 6x Nenápadně se dostanu do jeho okolí a držím se u něj, kdyby byla příležitost se začít bavit 1x Jsem tak nervózní a stydím se, že se mu budu velkým obloukem vyhýbat 14-17 let: 10x Nenápadně se dostanu do jeho okolí a držím se u něj, kdyby byla příležitost se začít bavit 4x Jsem tak nervózní a stydím se, že se mu budu velkým obloukem vyhýbat 2x Půjdu za ním a začnu se s ním bavit . To by mělo být vše :) Ještě jednou děkuji a omlouvám se, napsala jsem to trochu nepřehledně.
Marie (10.05.2021 21:49)
Děkuji mnohokrát
B (1.5.2021 14:08)
Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat, jestli tady čtěte nějaké knížky a popřípadě kde je sháníte. Já jsem četla nějaké e knihy od městské knihovny, ale už mi začínají docházet. Děkuji B
Alyss (03.05.2021 09:06)
Ahoj B, já moc ráda čtu a půjčuji si knížky z městské knihovny. Když se chodilo do školy, tak jsem tam byla i dvakrát do týdne, teď tam jezdím třeba jednou za čtrnáct dní, půjčím si pořádnou porci knížek a nemůžu se dočkat čtení. S e-knihami nemám zkušenost, protože u technologií v této době trávím hodně času a každou volnou chvilku radši trávím jinak. Určitě zkus i půjčování normálních knížek, v knihovně jich mají spoustu, takže ti jen tak nedojdou. Přeji spoustu krásných zážitků u čtení🤗📚
Lu (03.05.2021 21:03)
Ahoj, já čtu a knížky scháním většinou v městské knihovně nebo si vybírat s knížek, které doma mám, ale třeba jsem je dlouho nečetla. A někdy taky hledám na internetu e - knihy.
Izzy (12.05.2021 20:06)
Ja si knihy kupujem. Chvilu som chodila do knižnice, ale mam rada pocit, že je ta kniha moja, nova, čista a zostane mi, takže sa k nej možem vratiť ked budem chcieť. Do knih sa podla mna oplati investovať. Ja som si našla stranky a predjne, kde si viem objednať/kupiť knihy za prijatelne ceny a tiež som par krat využila aj bazár a objednala si knihu od niekoho.
Kiki (30.4.2021 22:01)
Ahoj holky, za 2 dny jsou přijímačky na střední školu, nechci vás tady nějak strašit, ale jen se chci zptat jak to zvládáte, jaké máte pocity a co vám pomáhá před stresem? Mimochodem já se hlásím na stavební školu, takže pokud je tu někdo taky takový tak ať napíše. A všem přeji štěstí. 😉
Ani (03.05.2021 11:29)
Ahoj holky,všem vám u přijímaček držím palce :)
Lucka (30.4.2021 11:17)
Ahoj holky jak se vám líbí knížka Přísně tajné!!!??? Já ji dostanu. Je podle vás dobrá??? Lucka😁
Pegas (30.04.2021 14:23)
Ahoj. Mám jí moc ráda, máš se na co těšit! Pegas
Lili (30.04.2021 19:31)
Ahoj! Já jsem ji taky nedávno (no dobře, v únoru) dostala a moc se mi líbí... Je tam o klukoch, o antikocepci, nebudu ti prozrazovat všechno, nech se překvapit... :-) Máš se na co těšit... Lili
Bětka (02.05.2021 15:15)
Ahoj. Já jsem jí dostala k narozeninám a moc se mi líbí. Je to odpověď na takové ty trapný otázky na který se nechceš ptát a tak na ně takhle dostaneš odpověď. Mám jí ráda. Snad se ti bude líbit a měj se hezky.
Katus (04.05.2021 07:41)
Ahoj, jestli se nemýlím tak je to knížka od IN!, že? No, jak to tady tak čtu, tak si ji asi taky objednám :D
Mája 3 (12.05.2021 09:37)
Mám ji doma a je super! Máš se na co těšit věř mi!
Lucka (30.4.2021 10:43)
Ahoj holky , chtěli byste se s ostatními holkami tady z Inu brát jako kamarádky? Já bych moc chtěla!! Napište mi prosím jestli by jste chtěli i vy. Vaše kamarádka Luci😀🤩
Pegas (30.04.2021 14:24)
Jasně! Moc ráda. Tvoje kamarádka Pegas
Mulan (30.04.2021 20:10)
Ahoj, určitě!! Byla bych moc ráda! Tvá kamarádka Mulan:-)
Lili (01.05.2021 08:42)
Ahoj! Taky bych chtěla brát ostatní holky z IN!u jako kamarádky... Vždyť, proč ne?
Nancy (01.05.2021 13:00)
Ahoj určitě moc ráda.
Anonymka14 (02.05.2021 10:32)
Ahoj, moc ráda :-) Anonymka14
nwm co dělat... (02.05.2021 11:05)
strašně ráda!!! mám vás ráda!!
Bětka (02.05.2021 15:14)
Ráda bych ☺️ vaše kamarádka Bětka 💖
Lily (02.05.2021 15:20)
Ahojky, samozřejmě :)!! Je tu skvělá komunita a těším se, že se někdy potkáme na setkání IN!❤️
Alyss (03.05.2021 09:07)
Ahoj! Taky vás mám moc ráda a beru vás jako kamarádky🤗💚
Anča (03.05.2021 14:35)
Ráda bych ☺️ vaše kamarádka Anča.
Katus (04.05.2021 07:46)
Jasný! Proč taky ne, že? A nějaké to setkání existuje? Já jsem totiž úplně vedle! 😂 Vaše kámoška Katka!
Bětka (12.05.2021 09:23)
Já jsem zatím na žádném setkání nebyla ale moc bych chtěla. Snad až se situace vylepší tak budeme moct jet.
Mája 3 (12.05.2021 09:28)
Já tu tu dlouho nejsem, ale jako kámošky vás určitě beru.😍
Pegas (30.4.2021 08:40)
Ahoj, holky? Máte nějaké tři sny, které si přejete od dětství? Které jste si přáli dávno a pořád vás nepřešli? Já mám tyto čtyři: 1. Podívat se do New Yorku 2. Projet se ve Ferrari 3. Objet celý svět na koncertním turné 4. Splnit bráchovi (2 roky) jeho sen - proletět se balónem. Co jste si vždycky přáli vy?
Bětka (30.04.2021 09:04)
Já jsem si vždycky přála a i teď si to přeju mít skvělé kamarády. A do budoucna bych ráda byla doktorka a moc bych si přála mít dobrého manžela.
Mája 💩💩㈐ (13.05.2021 09:12)
Ahoj holky, moje 3 sny jsou: 1.-Mít trojčata 2. Stát se spisovatelkou 3. Potkat Bonnie Wright a Angelicu Hale Vím že jsem hodně bláznivá🤪, ale to jsem prostě já!
Emča (30.4.2021 07:58)
Ahoj holky, mám problém...hlásím se z páté třídy na státní gympl i s kamarádkou. nejsem si jistá jestli se tam dostane,.....a nevím, jestli tam potom mám nebo nemám jít, pokud se tam má nejlepší kamarádka nedostane,.....je opravdu dilema...Máte na to nějaký názor?
Ani (30.04.2021 11:03)
Ahoj, asi jde o to, jestli chceš na gympl kvůli sobě (např. je pro tebe na zš málo učiva), nebo kvůli kamarádce. Ale myslím, že s kamarádkou se můžeš vídat i mimo školu, můžete spolu chodit na kroužek nebo se vídat jen tak. Myslím, že i na gymplu si najdeš kamarády mezi spolužáky. A moje rada, kdybyste se dostaly obě: kamaraďte se i s ostatními, nebuďte uzavřená dvojička.
Nika (30.04.2021 12:30)
Ahoj, chápu, že to trápí, měla jsem stejný problém, chtěla jsem jít s kamarádkou na stejnou školu, takže když se nedostala, chtěla jsem zůstat s ní, ale rodiče mi to nedovolili, takže jsem nakonec na gymplu. Myslím, že je to dobře. V tomto věku jste možná kamarádky, ale je možné, že si třeba přestanete rozumět. Pokud si budete dál rozumět, určitě není problém se dál vídat. My jsme s s kamarádkou vídaly, ale pak jsme zjistily, jak se měníme a že už si vůbec nerozumíme. Tak snad jsem ti nějak pomohla.
Pegas (30.04.2021 14:28)
Ahoj. Já jsem se z páté třídy na gympl nedostala, a někdy jsem ráda. Ovšem někdy naší starou školu vážně nenávidím a moc toho lituji. A k té kamarádce - pokud by ses tam dostala, ale bez ní, na gymplu poznáš mnoho nových kamarádů. Ppkud se tam přeješ dostat, určitě vyzkoušej testy nanečisto, pokud ještě nebyli, a vytiskni si nějaké starší testy. Tento rok budou jiné než loni, ale vážně budeš vědět, co tě čeká. Snad jsem ti pomohla. Pegas
Mája (02.05.2021 11:42)
Ja si vždycky moc přála jít na gympl a bylo to těžké právě v tom, že kamarádka, se kterou se známe od dětství a chodily jsme spolu právě i do třídy, pokračovala normálně na druhý stupeň. Já úspěšně složila přijímačky a přešla na osmileté gymnázium. Občas se o tom bavíme, s tou kamarádkou jsme pro sebe jako sestry. Říká, že se tehdy bála, ze mě ztratí. Jistě, že jsme se hadaly nebo odloucily, ale u ní to bylo dané věkem, holt v tom věku potřebovala více své spolužačky. Za mě se rozhodne neboj na gympl jít. Získáš nové přátele a staré kontakty neztratíš, zvlášt, pokud si jste blízké. Může se stát, že se vaše cesty rozdělí, ale věř mi, to vy se dříve či později stalo. Tak jako tak byste pravděpodobně stejně šly na jinou střední školu jen bys to oddalovala. Neboj se jít studovat jinam, to, že se tam tvá nejlepší kamarádka nedostane, člověka sice mrzí, ale není to konec světa a rozhodně kvůli tomu nerus šanci vyššího vzdělání. My se vidaly i tak, jen to už nebylo ve škole. :)
Izzy (29.4.2021 20:31)
Ahojte! Dnes nemám žiadnu otázku, ale chcem vám dať taký podnet do života ako výstrahu. U nás v dedine je jedno dievča, má asi 14 rokov. Normálna pekná mladá baba. A mala aj pekné obočie, také prirodzené. Možno by chcelo trochu sformovať, ale ona to výrazne prehnala. Dnes som ju videla v škole a obočie si radikálne zmenila, takže je úzke, krátke a natreté sivou farbou, čo vyzerá divne. Preto vás chcem poprosiť, aby si nič podobné nerobili. Momenátlne je skôr trend mať výrazné, prirodzené obočko. A ked si ho raz radikálne vytrháte, už nemusí viac dorásť. Takže opatrne prosím. Užívajte si svoju reálne krásnu a len s citom upravujte čo máte.
Bětka (30.04.2021 08:58)
Ahoj. Máš úplnou pravdu. Já si obočí vytrhávám ale jenom decentně nad nosem protož tam se mi to nelíbí. Jinak jsem ráda za svoje husté obočí a nic s ním dělat nechci. Jen to vytrhávání když to srůstá.
Martina z redakce (29.4.2021 13:52)
Ahoj holky, kdybyste si skládaly nějaký veselý, jarní nebo letní playlist, co by vám tam nechybělo za písničku? Podělte se s námi v redakci o nějaké tipy na vaši oblíbenou hudbu, co teď zrovna letí :) Díky!
Věra Anežka (29.04.2021 19:35)
Ahoj, kdybych si skládala playlist, tak určite by mi tam nechyběla písníčka Sbohem galánečko,Stůj břízo zelená, Náchodský zámeček. A z moderních třeba od Waldemara Matušky báječná ženská. Tolik k mojí oblíbené hudbě. Asi to není úplný terno nebo moderní,ale já mám ráda hudbu, která je zároveň i příběhem.Věra Anežka
Izzy (29.04.2021 20:33)
Taylor Swift - Cardigan Ed Sheeran - Afterglow Peter Bič - Máj
K (30.04.2021 07:49)
no tak já bych si tam dala třeba Watermelon Sugar od Harryho Stylese a nebo Midnight Memories od One Direction:) doufam že se vám písničky budou líbit a přeji hezký den🤗😉
Bětka (30.04.2021 08:55)
Já mám ráda anglické písničky. Určitě by tam nechyběla písnička One night, A thousand years, the words, human, I need your love,Flux. Pak by tam určitě nechyběli písničky od one direction.
Nancy (28.4.2021 20:43)
Ahoj holky teď hlavně teda všechny, které budou čekat přijímačky nebo nějaká důležitá zkouška, chtěla bych vás povzbudit: Bůh tam bude s vámi, a věřím že to zvládnete a i kdyby ne tak jak bylo napsáno v jednom čísle IN!u : Bůh má plán. Dokonce i tehdy když ho nemáš Ty. Mějte se všechny moc krásně. Myslím na vás.
Pegas (29.04.2021 10:33)
Nancy, moc ti děkujeme!! A tobě samozřejmě taky 💝💝
Lucka (29.04.2021 13:03)
Ahoj Nacky moc děkuji ,jestli tě bude taky čekat nějaká důležitá zkouška tak ti přeji taky hodně úspěchů. Luci
Eli (01.05.2021 22:22)
Děkuji moc a Vám všem taky úspěch i s vysvědčením!!!😃
😐 (28.4.2021 09:55)
Ahoj holky. Mám takový problém. A to že se mi nechtělo dělat úkoly do angličtiny a teď nevím jak to dohnat protože půjdeme do školy. Nemáte nějaký typ jak co nejrychleji dodělat pracovní sešit abych to stihla? Vím že jsem to udělala špatně mě se fakt nechtělo. Děkuji.
B (28.04.2021 13:09)
Zkus jít na vše postupně a věnuj se jenom tomu, ale dej si i nějaké přestávky :-)
Izzy (28.04.2021 16:31)
To že si si to mala vyplnať postupne ti už je asi jasné, takže ťa nebudem kritizovať. Aspon si sa ale poučila na svojej chybe a teraz si všetko budeš robiť priebežne a poctivo. No čo už, neostáva ti nič iné, len tomu venovať čas, aj ked to bude trvať dlho. Jedine že by si niekoho poprosila, aby ti s tým pomohol-požičaj si pracák od kamarátky a prepíš si tie cvičenia, ktoré si zanedbala za uplynulé mesiace. Držím palce.
Nancy (28.04.2021 20:37)
Ahoj napadlo mě co třeba poprosit kamarádku ,když ti něco vůbec nepůjde abys to mohla třeba udělat spolu s ní nebo aby ti trochu pomohla. Držím palce ať to zvládneš.
Eli (28.04.2021 21:52)
Ahoj, znám to, taky to tak někdy mám. Udělej to, co ti přijde důležité, abys měla a uměla, ale asi nemusíš dodělávat úplně všechno, to stejně asi nepůjde. Nevím, jak máte přísnou angličtinářku... Nelam si s tím hlavně moc hlavu, dělej, co můžeš, propadnout tě nikdo nenechá a i kdyby ti hrozila horší známka, tak se to dá lecky vykomunikovat... Měj se hezky a hodně odhodlanosti do učení! ;)
Kočkorožec (30.04.2021 11:01)
Ahoj, vím, že do pondělka už nezbývá moc času, ale chtěla jsem ti jen poradit, aby sis zkusila všechno naplánovat. Spočítat si, kolik cvičení potřebuješ udělat a pak to rozpočítat na dny, které ti do angličtiny zbývají. (Doporučuji pokud možno udělat si v neděli pauzu a nebo aspoň v neděli nedělat tolik cvičení. Aby sis aspoň trochu odpočinula ;-) Jinak souhlasím s Eli. Možná se nebude dát stihnout všechna cvičení, tak udělej aspoň ta hlavní. Nejdůležitější totiž je, abys látce rozuměla.
Any (28.4.2021 08:54)
Ahoj holky, potřebuju poradit. Za necelý dva týdny mám jít k biřmování, ale vůbec nevím co mám mít na sobě. Hlavně jaký šaty. Nevím jestli mají být dlouhý, jaká barva, střih a tak. Jenom pro představu je mi 14. Díky moc. Fakt mi pomůžete.
Věra Anežka (28.04.2021 11:47)
Ahoj Any, žádné speciální šaty na biřmování mít nemusíš. Měla by sis na sebe vzít to v čem se dobře cítíš a co je aspoň trochu slavnostní. Může to být sukně a nějaká pěkná halenka,nebo kalhoty a halenka, nebo tričko. Je potřeba aby to bylo slavnostnější,něco co nosíš jen na lepší příležitosti. Ne normálně.Snad jsem ti trochu poradila. Měj se krásně. Věra Anežka
Izzy (28.04.2021 16:36)
Ahoj! No určite sa hodí niečo slávnostné, možno nájdeš vhodné veci aj doma, alebo si kludne niečo pekné objednaj, na rôznych eshopoch sa daju vybrať pekné veci a za pár dní ti prídu domov. Môžeš si dať nejaké slušné nohavice a blúzku a sako, ale asi by boli krajšie šaty (ak je to teda pre teba pohodlné). Vybrala by som nejaké jednofarebné, či kvetované s dlhym, alebo trištvrťovým rukávom. Dlžka by bola vhodná asi po kolená- nie príliš krátke, ani nie po zem :) Držím palce pri výbere a potom si uži svoj deň birmovania a čerpaj dary Ducha! ♥
Eli (28.04.2021 21:57)
Ahoj Any, asi tak nějak. Já jsem měla dlouhé bílé šaty, ale byla jsem o něco mladší, záleží, jak se v tom cítíš. Halenka, šaty, cokoli. Samozřejmě bych si asi nebrala nějaké mini, to se do kostela nehodí, stejně jako kraťasy, ale jinak co chceš. Měj se krásně!!!
Ani (29.04.2021 09:06)
Ahoj, jestli nemáte nějaké spolčné požadavky u vás ve farnosti, tak je oblečení zcela na tobě. Určitě je vhodné mát zakrytá ramena a sukni alespoň ke kolenům (vyzhkoušej si v jaká délka ti sluší, těsně nad kolena je v pořádku, pokud se umíš pohybovat a sedět, ale to snad zvádneš, už nejsi malá :D). Nezapomeň sladit boty (balerínky, oxfordky) a účes. Píšeš, že máš ještě 2 týdny, ale to je nejvyšší čas, pokud si chceš pořídit něco nového z e-shopu. Oblečení můžeš probrat s mamkou, ségrou nebo kámoškou, tak, aby bylo elegantní, slavnostní a zároveň ses cítila dobře (nic tě nedřelo atp.). Když budeš mít sukni, nezapomeň na silonky (klidně tělové, ale holé nohy se nehodí). Já byych si vzala sukni + košili/decentní top nebo šaty, balerínky a sako, myslím, že sako nebo propínací svetřík dodá eleganci. Určitě si všechno nachystej a vyžehli den předem, ať se pak můžeš soustředit na věc a neběhat na poslední chvíli a schánět silonky, protože tamty jsou děravé. Trochu jsem se rozepsala :D Myslím na tebe, přeji ti hojnost Darů +
Lucka (27.4.2021 21:02)
Ahoj holky mám problém že se neumím ovládat a zlobím doma! Nevíte co by mi mohlo pomoct??? Co pomáhá vám??? Hrozně moc děkuju všem kteří mi odpovědí Luci🥰👌❤️
Lily (28.04.2021 10:18)
Ahoj Luci, zkus se vždycky zastavit, zhluboka se nadechnout a vydechnout a se zavřenýma očima napočítat do tří. Nebo si říct, jestli ti to za to stojí. Můžeš napsat, jak se ti to povedlo, zlepšení a tak :). Měj se, Lily
Izzy (28.04.2021 16:39)
No s tým mám tiež niekedy problém. Lahko sa radí druhým, ale sama viem, že ked ta niečo nahnevá, je fakt ťažké sa zastaviť a byť ticho. Pomocť môže modlitba, prosiť o pokoj, vyrovnanosť. Alebo si v mysli vytvor scénu a vopred si premysli ako sa dá reagovať, aby si vedela správne odpovedať ked k tomu dôjde a nenahnevať sa. Alebo ked ťa niečo nahnevá, namiesto kriku a hádania sa proste odíd, vyvetraj sa a dopraj si odstup. Je dobré, že si svoj problém uvedomuješ a chceš ho riešiť. To chce odvahu. Držím palce.
Eli (28.04.2021 22:05)
Ahoj Lucko, nevím, kolik ti je ani jak zlobíš, ale zkus se zaměřit na jeden konkrétní problém Například kdybys měla pořád chuť shazovat mladšího bráchu, tak se na ostatní vykašli a zkus opravdu myslet jen na tuhle věc. Když uvidíš zlepšení, můžeš si ,,vzít na mušku" zase něco jiného... Slyšela jsem někde připodobnění, že je to jako když střílíš hejno ptáků. Když naslepo vystřelíš do hejna a budeš doufat, že jsi něco trefila, nejspíš se po půlhodině střílení vrátíš s prázdnou. Když zacílíš na jednoho ptáka, vypozoruješ si jeho pohyb, trefíš se do něj, napoprvé, napodruhé, napotřetí... Ale budeš mít cíl a výsledek bude znát. Měj se hezky, snad jsem trochu pomohla ;)
Kuchařka (26.4.2021 11:10)
Ahoooj! Chtěla bych se vás na něco zeptat....Poslaly byste svou fotku (Nemyslím nějakou vyzývavou, polonahou či nahou, ale normální fotku obličeje, kterou třeba máte na profilovce.) někomu, se kterým se osobně neznáte (jen jste viděly jeho obličej na fotce, kterou vám poslal), ale píšete si s ním už 5 měsíců a je vše v pohodě? Já jsem na tohle dost opatrná, ale někdy si říkám, že by se třeba nic nestalo....Díky všem za odpověď, názor,...
Ani (26.04.2021 11:53)
Ahoj, já bych teda asi neposlala. Spíš bych se snažila vymyslet, jak se bezpečně setkat v realitě. Bála bych se, že by si mě ten člověk mohl najít nebo nějaké nepříjemné fotomontáže (o tom zrovna čtu, tak jsem možná paranoidní :D). Já bych si teda asi ani nevydržela s někým "jen" psát (myslím bez osobního setkání) 5 měsíců. Nedokážu si představit žádné společné téma na tak dlouho. Ani jste spolu nemluvili přes nějakou platformu?
Kuchařka (26.04.2021 12:55)
Ahoj Ani, moc díky za odpověď. No, ono je to právě trochu složitější, bydlí totiž za oceánem, takže možnost se potkat je ooopraaavduu hoooodně malá. Jednou mně sice nabízel, jestli si nechci zavolat, ale já jsem napsala, že možná jo (ach ta opatrnost) a on to (asi) špatně pochopil, že si s ním nechci volat. Teď je mi to líto. Myslíte, že bych se ho měla zeptat, jestli si nechce zavolat?
Lu (26.04.2021 14:06)
Já bych jí neposlala. Souhlasím s Ani. Je to hodně nebezpečné.
g (26.04.2021 17:24)
Ahoj, osobne, pokiaľ ide reálne o nevinnú fotku, nevidím v tom problém. Ako príklad si napísala fotku na profilovke. Tú môže vidieť veľa ľudí, napríklad, takže jeden ďalší človek naviac, ak máte pozitívny vzťah podľa mňa uškodiť nemôže... Mám podobné skúsenosti a tak ti poviem - keď ma niekto požiada o fotku, použijem jednu z tých, ktoré som už niekde použila ja, prípadne niekto z mojich kamarátov a nezvyšujem tak objem fotiek... Všetko je ale samozrejme na tebe
Věra Anežka (26.04.2021 17:36)
Ahoj Kuchařko, já osobně bych svou fotku neposílala, i kdybych si s někým psala déle než pět měsíců. Ty si myslíš, že by se nic nestalo. Ale to je omyl. Když pošleš svou fotku někomu koho osobně neznáš, tak ta fotka se dá zneužít a nějak upravit. Takže ten, komu si poslala svou fotku jí může dát na nějakou sociální síť a třeba jí upravit. Třeba ti na ní udělá parohy. Prostě jí upraví tak, aby tě zesměšnil. Prosím tě buď opatrná a pamatuj si, že se to dá zneužít a hlavně využít k něčemu hnusnému, nebo k něčemu co tě může hodně ponížit. Měj se krásně. Věra Anežka
Pegas (26.04.2021 19:12)
Neposílej. Píšete si, ale nikdy nevíš, kdo ti píše. A když ti poslal fotku, nemusí být jeho. Za mně ne, a naprosto ve všem souhlasím s Ani:) Měj se pěkně, Pegas
Bětka (26.04.2021 19:24)
Hele radši bych mu žádnou fotku neposílala stačí že vidí profilovku. A volat s ním můžeš. Třeba pak i zjistíš jak to doopravdy je protože na hovoru se to víc pozná. Přeju ať je to v pořádku.
Eli (26.04.2021 22:45)
Ahoj Ani, klidně bych se zeptala, jestli se toho nebojíš a jestli se domluvíte (nevím, jestli je to Čech). Aspoň ho uslyšíš, to je lepší než nic...:)
Marky (27.04.2021 13:40)
Ahoj Kuchařku, a kolik ti je let? Taky záleží na tom, jestli ji po tobě nutně vyžaduje, nebo jestli mu ji chceš poslat sama od sebe.
Izzy (28.04.2021 16:43)
Ak si ty videla jeho fotku, tak je fér aby videl aj on tvoju, nie? Ked sa s nim už nejaku dobu poznáš a máš s komunikácie s ním dobrý pocit, tak podla mna na to nie je nič zlé. Áno, sú rôzne konšpirácie "čo by sa mohlo stať", ale ved aj na sociálne siete pridávaju ludia svoje fotky ktoré si hoc kto môže pozrieť. Takže poslať ju konkrétnemu človeku je vlastne ešte bezpečnejšie, nie?
Kika (28.04.2021 19:02)
Ahoj Kuchařka 😊 Neviem síce koľko máš rokov a cez akú platformu si s tým chlapcom v kontakte, aký je medzi vami vekový rozdiel, odkiaľ je atď. Možno by si si ho mohla pridať na Facebook (ak si to ešte neurobila) a tam uvidí aj tvoje fotky. A pokiaľ by bol nepríjemný, môžeš ho zablokovať a už ťa nebude môcť kontaktovať. Snáď som pomohla.
Kuchařka (29.04.2021 13:18)
Ahoj holky, díky moc za odpovědi. Moc si toho vážím. Je mi 15 let a píšu si s ním přes messenger. Na fotku se sice ptal, ale nějak ji po mně nevyžadoval. Je to dobrý kamarád, můžu s ním sdílet víru, navzájem se podporujeme... Mějte se krásně!+
Kika (30.04.2021 13:30)
Ahoj Kuchařka, to je super, že sa spolu môžete rozprávať o viere a môže to byť skvelý chalan. Ja osobne nevidím nič zlé na tom, že si píšete a práve na Facebooku má väčšina ľudí fotky a priateľov, takže sa môžeš presvedčiť, že hovoríš so skutočnou osobou, ktorú ľudia oslovujú tým menom, komentujú jeho príspevky, pridávajú spoločne fotky. Navyše si takto aj môžeš precvičiť angličtinu. Odkiaľ je? Ja ti celkom rozumiem, aj keď už tínedžerka nie som, mám čosi vyše 20. Tiež si píšem z chalanom z Venezuely každý deň a veľmi dobre si rozumieme, obaja máme Pána Boha na prvom mieste a zdieľame verše z Biblie, hudbu, bavíme sa o svojej kultúre. Ja som dosť otvorený človek, keďže som aj študovala v zahraničí a ľudia sú si všade podobní. Opatrnosť je určite na mieste, ale čo tak skúsiť po čase videohovor? Nemyslím si, že by sa pri Tom niečo hrozné mohlo stať, v najhoršom vždy môžeš videohovor zrušiť a dotyčného zablokovať. :) Ak by bol nepríjemný. Ja by som však bola opatrná so stretávaním sa, ešte si veľmi mladá. Ak budeš staršia a stále si budete tak dobre rozumieť, prečo tomu nedať šancu? 😊 Vždy povedz Pánu Bohu, že to zveruješ do jeho rúk a nech sa stane jeho vôľa. Maj sa :)
Mája 3 (12.05.2021 09:45)
Já bych tu fotku určitě neposílala. Na sociálních sítích jsem opatrná.
Ada (22.4.2021 08:22)
Ahojky holky! Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaký tip na aplikaci do počítači, kde mohu stříhat videa úplně zadarmo? Děkuji všem za odpověď! Mějte hezký den :).
zuzka (22.04.2021 14:40)
ahoj, skus OpenShot Video Editor
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  1196
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz