Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

adventni-svicky-psr_i63.jpeg

A je tu zas adventní čas

Dnešním dnem začíná doba adventní. Jak bys popsala svůj Advent, svou přípravu na Vánoce? Fofry ve škole, velký předvánoční úklid doma, pečení a zdobení cukroví, shánění dárků… Je to hodně? Nebo naopak málo? A co dál? Nabízíme ti každý týden i malé ztišení. Půjdeš do toho s námi?:)

1.neděle adventní

V Melbourne v Austrálii jsem navštívila stařečka, o jehož existenci se nikdo nezajímal. Měl ve světnici velký nepořádek. Chtěla jsem tam uklidit, ale on odmítal. Podřídila jsem se. Ale nakonec přece jen o ten pořádek poprosil. Měl tam starou krásnou lampu. "Pročpak si ji nerozsvítíte?" ptala jsem se. "Pro koho? Ke mně nikdy nikdo nepřijde." "A kdyby k vám přišly sestřičky?" "Kdybych slyšel lidský hlas, rozsvítil bych..." A nedávno mi vyřizovali vzkaz od něho: "Řekněte mé přítelkyni, že lampa, kterou v mém životě rozsvítila, hoří a svítí. (z knihy:Duchovní texty Matky Terezy z Kalkaty)

 

Zamyšlení na tento 1. adventní týden

Znám někoho opuštěného nebo smutného, koho bych mohla navštívit, poslat mu milou sms, zavolat, poslat dopis, popovídat si s ním, pomodlit se za něj?

Zkus tento týden někomu udělat radost a „rozsvítit lampu“.

 

Článek vznikl pro potřebu IN! a je chráněn autorskými právy. Lze jej uveřejnit jen se souhlasem redakce.

 

Autor fotografie:   ondrooo Adobe Stock


Sdílet na:

 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz