Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Vyhledávání v poradně:  
Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto čtyřicet dva:

Poradna 'Kamarádi'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  24

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Je špatně oblékat se extravagantně?
Ahoj In! mám poslední dobou problém se svým zevnějškem. Nepřipadám si škaredá nebo něco takového,jen teď hodně řeším oblečení. Nejsem ten typ co by u skříně stál hodiny a hodiny a stále nevěděl co si vzít na sebe. Mám ve skříni několik oblíbených kousků, ale bojím se ,že kvůli nim připadám okolí \"nafintěná\". Ve farnosti máme spolčo a já mám lidi odtamtud moc ráda. Ale nějakou dobu se mi zdálo, že se na mě dívají skrze prsty. Hlavně kluci. Většina z nich se se mnou nebaví a sotva o mě ve škole nebo na veřejnosti zavadí pohledem. Zatímco s ostatními děvčaty se baví normálně, smějí se jejich vtipům a jsou k sobě milí. Bojím se ,že se se mnou nechtějí bavit ,protože jim přijdu zkrátka \"nafintěná\". Mám dvě o dost starší sestry. Malují se a oblékají pěkně. Často bych chtěla být jako ony. Neoblékám se nevhodně, ale mám ráda extravaganci a originalitu. Je to špatně? Není to na můj věk brzy?
1.2.2018 22:21
Maruš, 15 let
Odpověď:
Otázka: Moje kamarádka mě s její kamarádkou a ještě jedním klukem začali šikanovat
Ahoj, byla jsem půl měsíce nejlepší kámoška se svojí spolužačkou, ale teď, i když nevím co jsem udělala, s spojila s jinou její kámoškou a jedním klukem o všichni tři se snaží o to, abych se co nejvíc ztrapnila....chtěla bych se vás zeptat: JE TOTO ŠIKANA? Mám přestoupit do druhé třídy?
10.1.2018 14:44
Makyky, 12 let
Odpověď:
Otázka: Mám velký strach o kamarádku.
Ahoj, mám dvě dobré kamarádky. Kamarádka K. už má delší dobu psychické problémy a deprese. Před Vánoci mi zavolala kamarádka E., že jí K. řekla, že už si vše promyslela a že se chce do několika měsíců zabít. A že to řekne jen jí a jen ona to bude vědět. A nemá to nikomu říkat. A že je prostě už rozhodnutá. Na druhou stranu, vůbec tomu nerozumím, se mnou a ostatními si normálně povídá, dokonce si i hledá vztah k Bohu a myslela jsem, že je vše na dobré cestě. A tak teď opravdu nevíme, co dělat. Já jí nemůžu dát najevo, že to vím, protože se bojím, že by to mohlo jen urychlit to, co chce udělat. A taky nevím, jak moc velké právo vlastně mám zasahovat do jejího života, když je dospělá a je to její rozhodutí? Modlím se za ní, ale bojím se, že nezvládnu najít hranici toho, co mám udělat a nakolik už to není moje záležitost... Předem moc děkuju za odpověď.
4.1.2018 19:27
Veru, 19 let
Odpověď:
Otázka: Mám strach, že se se mnou kluk rozejde kvůli prsům...
Ahojte, mám takový choulostivý dotaz, tak snad to nebude vadit. Mám problém se svou postavou, mám totiž sice velká, ale strašně povislá prsa. Mému příteli to sice zatím nevadí, ale mám strach, že se se mnou kvůli tomu brzo rozejde. A taky mám spolubydlící, která tento problém nemá a je úplně pěkná a nemůžu s zbavit toho, že jí závidím. Co mám dělat, jak se mám se sebou vyrovnat? Děkuju moc.
15.12.2017 12:56
Markéta, 17 let
Odpověď:
Otázka: Nic mi nedělá radost a netěším se na Vánoce...
Ahoj In, připadá mi že mi nic nedělá radost, ani maličkosti. A ke všemu se netěším na Vánoce.
12.12.2017 18:14
Ewa, 14 let
Odpověď:
Otázka: Co dělat, když kamarádka přestává jíst?
Ahoj holky! Mám trochu problém s kamarádkou... ona se mi teď docela dost oddaluje a je to podle mě hodně proto, že přestává jíst. V jídelně občas nesní ani sousto a já se s ní pak hádám. Teď jsem četla v INu, že s takovými kamarádkami o jídle nemáme mluvit, ale je to občas těžké... Moje jiná kamarádka to s ní občas drsnějc probírala a teď ji ta druhá nemá ráda... nechci, aby to tak bylo... Mám ale vůbec šanci to nějak změnit?
30.11.2017 17:11
Bětka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka si našla kluka a já občas žárlím, že už se mnou netráví tolik času...
Ahojte holky, poslední dobou mě svírají takové špatné myšlenky typu- jsem vůbec dobrý člověk... Je mi totiž přes dvacet let a ještě jsem nepotkala toho pravého. Mám jednu kamarádku, se kterou jsme trávily hodně času společně(podnikaly výlety atd. :) ) ..jenomže si našla přítele a najednou se to všechno změnilo. Už vidí jakoby jen jeho a nebo mi přijde, že raději podniká akce s dalšími páry a mi o tom už raději ani neříká (možná mi to jen tak přijde) ... ne že bych ji ten vztah nepřála, ale prostě trošku pociťuji žárlivost a sem tam mi naskáče myšlenka o tom, že jim to nemusí vyjít--> a pak se cítím strašně provinile, že mě to vůbec napadne. A asi jsem takový ten typ člověka, který se svěří jiným lidem o tom, než abych si s tou dotyčnou kamarádkou o tom popovídala. Přála bych si, abychom měly takový ten kamarádský vztah jako dříve a podnikali prostě všichni dohromady nějaké akce i s dalšími kamarády (ne samozřejmě všechny, chápu, že chtějí být i spolu sami :) ) ... Jen se ptám, jak bojujete se žárlivostí nebo takovými špatnými myšlenkami? :)
9.11.2017 11:15
lii, 22 let
Odpověď:
Otázka: Moje kamarádka je hodně uzavřená...
Ahooj, mám jednu kamarádku, známe se už od školky a ted jsme spolu i na střední. Ona pochází z hodně silně věřící rodiny, za to já, jsme k víře přišla sama a moji rodiče do kostela nechodí, zatímco její ano. Když jsme byli malé, naše přátelství bylo opravdu silné. Jenže ona byla vždycky jiná než já. tichá, míň otevřená, málo projevuje city, neobejme mě ani mi nepopřeje třeba k narozeninám, pokud o tom třeba neprohodm, zatímco já jasem byla venku s dalšími kámoškami, ona musela být doma s rodinou, nemohla chodit a nemužu v neděli ven a vlastně se zajímá jen o školu. Prostě ve zkatce její zájmy jsou škola, rodina a víra, sem tam nějaká zábava. Já ale vím, že jsme energická a potřebuju člověka,se kterým je sranda, není pořád takový vážný a neřeší jen a jen domácí úkoly, který mě třeba pochopí a dokáže se trochu odvázat, užit si život, typu jít i na party, poslouchat hudbu, bavit se o bohu i jinak. Ona mi i zakázané nějaké filmy a hudbu mí přijde, jakoby jí rodiče vše kontrolovali, nemůže ani chodit ven s kluky. I když spolu jedeme autobusem, ona prostě mlčí a když se jí na něco zeptám, reaguje podrážděně. Mám i spoustu jiných kamarádek, se kterými si rozumím víc a vidám se s nimi často, ale ani jedna z nich není se mnou ve třídě a já si pak někdy případám sama ve škole, i když je tam ona. Vím, že každý je jiný a že já ji nezměním. Prosím o radu, jak si to s ní třeba vyříkat a nebo jak ji brát se takovou, jaká je. Děkuji moc :)
5.11.2017 12:47
Natka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jak říct kamarádce, že se má začít holit?
Ahoj. Mám takový problém. Já a moje nejlepší kamarádka se od doby, co nám začaly růst chlupy v podpaží holíme, akorát moje druhá dobrá kamarádka ne.Nevím jak jí to mám říct, aby se neurazila. Jde o to, že si toho může všimnout někdo další, protože jí to občas vyčuhuje z trička nebo tílka. Předem moc děkuji za odpověď :). B.
17.10.2017 18:25
bonbónek, 14 let
Odpověď:
Otázka: Co dělat, když při rozhovoru s kamarádkou nastává ticho?
Ahoj IN! Mám pro vás otázku...jak na tu trapnou chvíli ticha?...Stává se mi to hrozně často i když se bavím s kamarádkou, se kterou se známe od mala i když se bavím s kamarádama, které znám třeba den nebo dva... Je mi to hrozně nepříjemné...Je mi moc líto že se \"nemáme o čem bavit\" a mám pocit že se se mnou musí určitě hrozně nudit...Byla jsem teť na akci, kde byli nový děti se kterýma jsem se neznala...a první den byl úplně skvělej, pořád jsme si povídali a všemu se smáli...Druhý den už to tak tolik nebylo a nastávala dost často ta dlouhá trapná pomlka... Potom se většina kluků zvedla, řekli že je u nás v pokoji nuda a šli do vedlejšího pokoje, kde byly o hodně ukecanější, zábavnější, vtipnější a mnohem hezčí holky než já a ostatní a to mi bylo opravdu moc líto...a nakonec jsem zjistila že i s těma holkama jsme mlčely a mě to bylo moc líto...znamená to že si ani s těma klukama ani s těma holkama nerozumím? nebo že si nerozumím ani s nejlepší kamarádkou se kterou to poslední dobou taky docela často nastává? A není to je taková pomlka na minutu, někdy mlčíme i deset minut a tak...Je mi líto že nejsem člověk, který pořád nechrlí vtipy a o něčem zajímavém nepovídá a ta polka je hrozná )-:... Co bych proti tomu mohla dělat? nebo je to naprosto v pořádku a jenom si to u ostatních neuvědomuji? Jsem s toho už docela dost smutná...
15.10.2017 18:13
(-:, 13 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  24
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz