Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   šest set třináct:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  65 66 67 68 69 70 71

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Proč se zbožní nechovají zbožně?
Ahojte, prečo zbožní ľudia (že taký sú, to o nich tvrdia okolie) nie sú schopní prijať ľudia, ktorí sa od ostatných líši (napr. zdravotným stavom)? Keď v Bibli je napísané, že Ježiš nikoho nijako nerozdeľoval, bol s malomocnými atď, tak prečo nie sú ako on, alebo sa o to nejakým spôsobom nesnažia? Tuším, že je to asi niečo iné, ale princíp je snáď rovnaký ... chcú byť / sú ako on, tak prečo nie sú schopní prijať niekoho, kto má nejaký ten malý hendikep, ktorý svojím spôsobom toho dotyčného nijako neobmedzuje.? Alebo snáď majú všetci \"dokonalí\" ľudia hľadať dokonalé náprotivky, ktorí nemajú ani \"skrivený vlások\"? Viete, ako to mám na mysli? :)
majka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak zůstat věřící v ateistickém prostředí?
Ahojky redakce, chtěla bych se zeptat, jak to udělat, abych zůstala věřící. Jde o to, že jsem byla vychovávána jako křesťan, a i bych chtěla zůstat, protože si myslím, že mi to vyhovuje, že to tak chci, dává mi to sílu, ale jde o to, že mám kolem sebe ateistické prostředí plné předsudků, navíc většina lidí je nevěřících, a to se v tom pak žije těžko...v minulosti jsem jezdila na křesťanské tábory, a i akce pro mládež tohoto typu, ale někdy mi přijde, jako by to nemělo smysl... Mám se za to modlit? Mám totiž pocit, že mi poslední dobou modlení ani nic moc neříká, spíš mám pocit, že mě Pán jakoby říká \"nech to na mě\", ale nevím, jestli to není jen hloupý pocit, no. Díky za odpověď a mějte se.
X, 16 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádčina babička chodí k léčiteli. Jak jí pomoci?
Ahoj IN! Potřebovala bych radu. Zjistila jsem, že babička mojí nejlepší kamarádky chodí k léčitelovi. Když jsem se o tom s ní snažila promluvit a říct jí, že je to špatné a že je to proti Božímu zákonu, její argumenty byly že se znají už dlouho a že jí to pomáhá. Prosím poraďte.. Děkuji.
Anna, 15 let
Odpověď:
Otázka: Proč jsme my křesťané tak omezení a nic nemůžeme, když jde o sexualitu?
Ahoj, poslední dobou řeším pár takových „zvláštních“ témat a nevím si s tím rady. Nerada bych ale slyšela, v tomto případě viděla a četla :D, že to tak prostě je a hotovo. To podle mě není dostatečná odpověď, když už, tak by to mělo mít i normální důvod. Takže - poslední dobou mi přijde, že my křesťané jsme strašně omezení. Nemůžeme tohle a tamto, jakmile něco uděláme, hned je to hřích, atd. Např. proč bysme si nemohli občas přečíst takový ty věci, který se stejně týkají života (myslím tím třeba věci o sexu a tak), proč by se neměly \"vyhledávat\" filmy, kde je i tato tématika - zase když se to vezme, v současné době je to v každém filmu i normálním slušným, aspoň naznačený či záběr. To bysme pak nemohli koukat na nic. „Zkouknout“ lidské tělo tak, jak ho Bůh stvořil, atd. Vždyť to k životu stejně patří, ve škole se o tom stejně učí, tak proč bysme měli být omezení a hlídat se, aby jsme náhodou něco neporušili. Nevím, proč mě napadá zrovna toto. Mám takovou krizi, jak víry, tak osobní, chybí mi má láska(bohužel už bývalá), čímž nechci říct, že bych chtěla to něco víc dělat! To vůbec ne!! Na to mám rozum a svoje zásady. Jen na základě pár článků na téma „křesťan a sexualita“ mě to donutilo k zamyšlení proč...
anonymka, 15 let
Odpověď:
Otázka: Styděla jsem se při zpovědi. Bylo mi odpuštěno?
Zhruba před prázdninami jsem se rozešla se svým klukem. Byl to dobrý vztah, bohužel na mne neměl kvůli fotbalu žádný čas. Ovšem jsem s ním zašla až moc daleko. Došlo k prstění, orálnímu sexu, ošahávání. Byla jsem s tím samozřejmě u zpovědi a strašně moc lituju toho, že jsem se takhle snížila. Nejradši bych to vymazala ze své historie!! Chci se zeptat jestli se stačilo přiznat jen k tomu osahávání a oralnímu sexu a pak říct atd.? Styděla jsem se vyjmenovávat úplně všechno a teď se bojím, že mi nebude to prstění např. odpuštěno. Děkuji předem, Kači.
Kači, 18 let
Odpověď:
Otázka: Vylučuje Bible existenci mimozemských civilizací?
Chtěla jsem se zeptat, jestli Bible nějakým způsobem vylučuje existenci mimozemských civilizací..? A pokud ano, jak se dají vysvětlit jevy jako např. kruhy v obilí, které jak víme, nemohly vzniknout rukou člověka ???Jaký je Váš názor na tyhle věci??
Monika, 15 let
Odpověď:
Otázka: Je homosexualita hřích?
Někde jsem slyšela, že homosexualita je hřích. Co je na tom pravdy?
Danny, 14 let
Odpověď:
Otázka: Proč je metoda PPR tak znevažovaná?
Poslední dobou se zamýšlím nad otázkami etického \"nepočetí\" dítěte. A teď tedy to, co mě zaráží. Proč metoda \"přirozeného plánování rodičovství\" (dále jen PPR), která je založená na pozorování cyklu ženy, proč navzdory tomu, jak se dovídám z křesťanských zdrojů,je snadná, etická, žena do sebe necpe léky, její spolehlivost je srovnatelná s horm. ant., proč navzdory všem těmto \"superlativům\" je natolik opovrhovaná \"ateistickými\" lékaři? Proč všichni gynekologové \"z lidu\" ji kritizují pro její zastaralost, nespolehlivost,...? Moje mamka si metodu PPR vychvaluje, tvrdí, že je stoprocentně spolehlivá, což jako mamce věřím. Na druhé straně se ale setkávám až s agresí a výsměchem některých gynekologů, sotva před nimi zmíníte PPR. Horm. ant. z etických důvodů neuznávám, ale agrese a opovrhování PPR \"světa\" mě již unavuje, a je mi z toho smutno. A navíc vl. zkušenosti nemám. Tak kde je problém? Děkuji za odpověď a přeji krásné dny.
Wivi, 21 let
Odpověď:
Otázka: Proč rozvedený křesťan nesmí chodit ke svatému přijímání?
Přemýšlím nad tímto už déle a nechápu, co je na tom \"špatnýho\" Proč křesťan, který se rozvede, nesmí chodit ke sv. přijímání? Proč si nemůže najít nějakého jiného partnera? To musí žít do konce svého života sám? (samozřejmě mám na mysli střední věk, ne stáří, kdy člověk umře a jeho partner zůstane sám, to už je něco jinýho) Děkuji za vysvětlení :)
Johanka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Je jóga hřích?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je jóga hřích?
Jana, 16 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  65 66 67 68 69 70 71
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz