Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka: 
 Věk: 
 Email:  (nebude zveřejněn!)
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sedm set sedmnáct:

Poradna 'Víra'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  78

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Je hřích dělat si v pracovním sešitu cvičení dopředu?
Je hřích si dělat v pracovním sešitě cvičení napřed? Jako např. když by paní učitelka řekla: Udělejte si v pracovním sešitě češtiny na straně 10 cvičení 1 a 2. A já bych např. udělala ještě celou stranu 11. Je to hřích? Není to podvádění?
19.10.2020 14:21
🍐 hruška, 13 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích nezabránit kamarádce koupit si sošku Buddhy?
Dobrý den, je hřích být u toho, když si kamarádka kupuje sošku Buddhy a nezabránit jí v tom? Je lehký, nebo těžký? Děkuji moc
15.10.2020 17:01
anonymka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Dočetla jsem se o démonovi...
Ahoj, jsem křesťanka, a právě proto jsem sama sebou zklamaná. Nedávno jsem se někde dočetla o démonovi jménem Zozo nebo Pazuzu. Článek upozorňoval, že není vhodné vyslovovat to jméno nahlas, mohlo by to prý vést k jeho vyvolání. Je špatné, že z toho mám respekt a i strach, a nevyslovuju to? Ačkoli bych, jako věřící, měla takovými věcmi, řekněme //opovrhovat//, myslím, že není dobré to zbytečně pokoušet. Díky za váš názor!
14.10.2020 14:05
Zmatená, 12 let
Odpověď:
Otázka: Je hřích...
Dobrý den, 1)Je hřích se v neděli učit do školy a dělat domácí úkoly? Myslím proti 3. přikázání. A je to těžký 2)hřích? Řekla bych, že není, ale i tak... A může se po spáchání těžkého hříchu, u kterého jsem nevěděla, že je to hřích chodit k přijímání? 3)Je těžký, nebo lehký hřích číst knížku, kde je vykládání karet, nadpřirozené jevy atd. když je jinak slušná a nevěřím tomu? Děkuju
10.10.2020 10:15
AAA, 13 let
Odpověď:
Otázka: Je astrální cestování hřích?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je hřích, když někdo zkusí astrální cestování. (lehký, těžký, nebo žádný)? A kdyby to byl hřích, co když jsem to nevěděla, že je to hřích? Děkuji za odpověď
8.10.2020 19:45
W, 13 let
Odpověď:
Otázka: Předmanželská čistota
Dobrý den, omlouvám se, že jde o hodně intimní otázku, ale ráda bych se zeptala... Chodím s věřícím klukem, jsme rozhodí pro předmanželskou čistotu, kterou si držíme, ale čas od času dojde na orgasmus bez sexu. Je to hřích? Moc děkuji, K.
28.9.2020 12:01
N., 17 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych si ujasnit něco ohledně zpovědi...
Ahoj, minulý dotaz se mi asi omylem neodeslal (už je to týden) Chtěla bych si pár věcí ještě ujasnit 1)Je nutné u těžkých hříchů uvádět u zpovědi počet? Protože když si to třeba už nepamatuji, tak to nejde. 2)Když kněz můj hřích (myslím si, že to byl těžký) pochopil asi jako lehký, protože jsem právě neřekla ten počet, bylo mi odpuštěno, nebo to musím říci znova? 3)Odkdy je lež a krádež těžkým hříchem? Kolik peněz atd. 4)Když si myslím, že je to lehký hřích, nebo že to není hřích vůbec a je těžký, jak to pak je? Mockrát děkuji a omlouvám se za časté dotazy:)
22.9.2020 16:04
X, 13 let
Odpověď:
Otázka: Občas mě napadnou ošklivé myšlenky...
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Někdy mě napadnou takové ošklivé myšlenky. Jako třeba že nějakou konkrétní osobu proklínám (samozřejmě nikoho proklít nechci ale prostě mě to napadne a pak se hodně modlím aby se to nikdy nestalo) a stejné je to u dalších myšlenek jako třeba mě napadne k nějakému konkrétnímu zlému člověku co už umřel vyzívavá myšlenka se sexem, nebo aby do něho vstoupil ďábel. Ty myšlenky jsou hrozné a žádnou z nich bych nikdy nechtěla, akorát mě někdy když třeba jentak přemýšlím prostě napadnou. Prosím jak s nimi mám naložit, mám vždy hrozný strach že se něco z toho splní, a je to hřích? Moooc vám děkuju.
22.9.2020 09:41
Sandra, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jsou tohle hříchy?
Dobrý den, chtěla bych si dojít ke zpovědi a potřebuju poradit s nějakými věcmi si totiž nejsem vůbec jistá. 1, V knížce YOUCAT svátost smíření se píše že je hřích nic neříkat když kamarádi berou drogy. Jednou jsme totiž seděli na zahradě a viděli jsme moje spolužáky a pak strejda říkal že zašli za keř a šel odtamtud kouř. A pak ještě jedna divná událost asi ty samé spolužáky jsem viděla v autobuse a jeden ukazoval druhému nějakou starou krabičku a v ní byl asi srolovaný papír či co. Ale to nemuselo o nic jít. Prosím o radu je to hřích když to nějak neřeším a měla bych to nějak řešit? Ale vůbec si nejsem jistá tím že by kouřili. 2, Byla jsem na mši spojené se křtinami. Najednou došlo na ty otázky na naší víru. Vůbec jsem to nečekala. Kvůli ostatním lidem jsem odpověděla: věřím. Ale v tu chvíli jsem si vůbec nebyla jistá jestli věřím. Najednou mi přišlo hrozně zvláštní že by mohl existovat Bůh. Pár minut na to jsem si byla jistá že Bůh existuje a že věřím Jé to hřích a jak ho mám vyznat a hlavně co ten křest, že není neplatný? Opravdu moc vám děkuji za odpovědi. Hrozně moc mi pomůžete.
22.9.2020 07:56
Lisa, 14 let
Odpověď:
Otázka: Výběr kmotry na biřmování
Milá redakce, obracím se na vás s otázka, která se týká výběru kmotra na biřmování...Poznala jsem jednu věřící holčinu, která byla biřmována před rokem a jsem si jistá, že bavit se rozhodně budeme i dál. Je to člověk, ke kterému jsem jako mladší vzhlížela, protože se mi líbil její charakter. Jakmile jsme se však začaly bavit, stala se pro mě jedním z mála lidi, ta kterým se nebojím přijít a jakýmkoli problémem. Častokrát mi pomohla. Jako člověk je skvělá. Avšak přesouvám se k části, která by mohla mít, asi spíš je, v rozporu s tím, že kmotr by mě měl vést v křesťanském životě a takový pocit já úplně nemám...Zaroven ale vidím, že víru nemá nic jako něco vedlejšího a je to pro ni opravdu láska. Dám příklad adoraci, ona se dokáže opravdu modlit a někdy mi to pomohlo vidět, abych se dokázala soustředit. Víte, ona se i ráda napije a tak...ale pána Boha má ráda a je pro ni důležitý, však i ona sama si k němu našla cestu. A jako člověk mi opravdu hodně pomohla a jsem si jistá, že opravdu upřímně. Myslíte, že by byl špatný nápad si ji vzít jako kmotru?
19.9.2020 10:06
Neznámá, 15 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  78
 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz