Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   dvě stě devadesát osm:

Poradna 'Rodina'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Strašně bych chtěla dostat menzes, ale stále nic. Prosím, poraďte.
Ahoj IN! mam hrozný problém. Strašne by som chcela aby som už dostala menzes ale stále nechodí. Hovorí sa že rok po výtoku. Ale ja mám výtok rok a pol. A stále nič. NAjprv bol biely a teraz je zasa žltý. KAmošky mi hovoria že by som to mala dostať približne v takom čase ako moja mama. Ale keď som si to vypočítala tak som to mala dostať cez tieto letne prázdniny. A nedostala som. Prosím poraďťe mi.....
iv, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak si zvýšit sebevědomí
Ahoj In, mám trápení. Odmalička jsem nesebevědomá. O co jde. Jak se mám prostě nesrovnávat s druhými, ale věřit sama sobě? Ne že bych byla soutěživá, závistivá a žárlivá, ale když má někdo úspěch, tak se začnu automaticky v hlavě ponižovat, že já bych na to nikdy neměla atd. Modlím se za to, ale ještě bych potřebovala nějaké praktické rady, abych si víc věřila a neponižovala se, když momentálně nejsem v něčem dobrá. Děkuji
housenka, 20 let
Odpověď:
Otázka: Jak se správně chovat k mému mladšímu bráškovi?
ahoj In, prosím o radu, jak se správně chovat ke svýmu bráškovi. Mě je 20 a jemu 10. Mám ho často na hlídání, na školu atd. Ještě máme bráchu(17). No a tím, že je mezi náma 10 let to způsobuje, že si prostě někdy nerozumíme. Třeba když ho vemu ven. On je hrozně akční, furt by hrál bojovky, nebaví ho kreslení ap. No a já jsem spíš knihomol a taky studuju. Hodně se ovládám, abych s ním vydržela hrát nějakou tu bojovku. Jenže to nevydržím dýl jak 15 min a pak mě to akorát mrzí. Stojí mě to fakt přemáhání být furt akční a zapálená jako on:( Nemáte třeba nějaké tipy, jak dlouho si s ním hrát? A jak pak slušně říct, že už se třeba potř. učit atd?
verča, 20 let
Odpověď:
Otázka: Rodina je rozhádaná kvůli dědictví. Co mám dělat?
V listopadu mi umřel dědeček a nesepsal závěť. Naši teď řeší dědictví se sourozenci. Mamka byla 4. dítě v řadě a taky nejmladší. Už je to od listopadu pěkná kupa dní a naši jsou víc a víc spolu kvůli tomu rozhádaní. Babička která se dědictví vzdala je z toho na dně. Co mám dělat???? Prosím o radu.
Ta nešťastná, 15 let
Odpověď:
Otázka: Od šikany ve škole jsem hrozně nedůvěřivá. Co mám dělat?
Ahoj IN, mám někdy takové trápení. Jde o to, že si vůbec nevěřím i když jsem podle rodiny hezká, milá, mám dobrou rodinu atd. Možná ani tak nejde o to, že si nevěřím, ale spíš o to, že jsem dost nedůvěřivá. Teda byla jsem normální ale v roce 2009 jsem byla na ZŠ dost hnusně šikanovaná a zanechalo to na mě následky dodnes. Denně uvažuji o sebevraždě, nevěřím přátelům, mám pocit, že žádněj kluk by si o mě neopřel ani kolo...no, je toho bohužel dost. Prosím aspoň o nějakou radu, jak si v životě víc věřit. Díky moc.
agnes, 20 let
Odpověď:
Otázka: Nesnáším svou rodinu. Co s tím?
Ahoj In. Chtěla bych se Vám svěřit se svými problémy a poprosit o radu. 1.Nesnáším svoji rodinu. Brácha (14) je v pohodě,chápe mě a tak,ale zbytek rodiny mi pěkně leze na nervy. Ségra se pořád chová trapně,malý brácha se zas často vzteká. Rodiče (protože jsem nejstarší) na mě nakládají nemožné množství práce,když to nezvládnu všechno,křičí a jsou naštvaní. Nesnáším rodinné procházky a výlety nebo tak. Prostě...byla bych radši,kdybych tu rodinu neměla. Vím,měla bych mít svou rodinu ráda,ale...nejde to. Co s tím? 2.Rodiče mě nikdy nechtějí pustit na žádnou akci jako např diskotéky,festivaly atd. Vždycky řeknou,že mě tam může někdo znásilnit a když si seženu partu,se kterou jsem relativně bezpečná,tak rodiče řeknou,že jsem na to mladá. Jo aha. Jiní chodí na takové akce už v 13, mě je 16 a v životě jsem na ničem podobném nebyla. Rodiče vědí,že se tam pije alkohol,ale vědí,že já bych nikdy opitá domů nepřišla...vysvětlují to všechno,že se o mě bojí. Chápu,ale co je moc,to je moc. Vážně nevím,co mám dělat,chci si někdy normálně vyrazit s kamarády na festival,zatančit si a zasmát se...tak jsem totální exot a asociál a akorát tak sedím doma a hraju se sourozenci pitomé hry. Co mám dělat? Jsem už z toho dost zoufalá. děkuju za odpověď.
M., 16 let
Odpověď:
Otázka: Tatínek má trápení a pořád se se mnou hádá. Jak mu pomoci?
Dobrý den, Jsem strašně smutná, můj tatínek se se mnou pořád hádá, ale ne jen se mnou, skoro se všemi mými sourozenci, mám strach, že to bude čím dál horší. Určitě má nějaké trápení a proto je takový, připadá mi, že mu všechno vadí... já se s ním nechci hádat.. Chce se mi z toho brečet... Teď nedávno jsem viděla, jak na internetu hledá nový dům, ale já chci být tady.... je TO šílený... pomoooc bojím se. Dřív jsem si myslela, že za to můžu já, že se spolu nepohodneme, PROTOŽE JSEM V PUBERTĚ, ale zjistila jsem, že asi ne.... má prostě nějaké trápení... a já nevím, jak mu pomoci. Nebo si myslíte, že je v přechodném věku? Mě to totiž taky napadlo, je mu 43 let. PROSÍÍÍM POMOŽTEEE.
Márinka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Mamka mě nechce nikam pouštět. Jak to řešit?
Svou mamku mám ráda, ale v téhle věci si nerozumíme. Máme u nás ve městě partu kamarádů, se kterými bych ráda trávila o víkendech více času. Koncert, kino, puťák,… Mamka mě ale na žádnou akci s nimi nechce pustit. Jak jí mám vysvětlit, že jsou bezva a může mu věřit?
Mili, 14 let
Odpověď:
Otázka: Je holení nohou nezdravé?
Mamka mi říkala, že holení noh je nezdravé. Je to pravda?
Mary, 0 let
Odpověď:
Otázka:
Mám velký problém s akné...Pomůže, když chodím 3krát do roka na kosmetiku a tam mi to všechno kosmetička vymačká a potom ošetří? Budu mít v dospělosti díky pravidelné kosmetice hezkou pleť nebo mi to v ničem nepomůže?
Markéta, 0 let
Odpověď:
Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz