Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   pět set čtyřicet čtyři:

Poradna 'Rodina'

- dotazy a odpovědi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  12

Pokud se ti některý dotaz líbí, klikni na ikonu vlevo vedle otázky.

Otázka: Vztahy s mamkou v dospívání...
Ahoj do poradny! Můj problém je asi zbytečné sem psát, protože asi vím, jak to vyřešit... ale já se z toho musím vypsat. :) Jde o můj vztah s mamkou. Jako nejmladší z mnoha dětí jsem s ní měla jako malá velmi bližní vztah, taky proto, že moje \"nejmladší\" sestra je o pět let starší a všichni moji sourozenci měli téměř stejně staré sourozence, se kterými se kamarádili. A já jsem měla mamku. Ale teď, sama to cítím, jsem v pubertě, kdy fakt nemám ráda, když mě chce poplácávat po koleni, aby mě tolik hladila... většinou se na ni už při cestě ze školy (často bezdůvodně) naštvu a pak se s ní odmítám bavit, jsem si někde zalezlá a nemám náladu na nic. Jenomže při tom mám pocit, že jsem strašná dcera, že všichni mí sourozenci byli v mém věku určitě fajn, jenom já mamku zklamávám... asi je to i tím, že předtím, i když byli mí sourozenci třeba hrozní, tak měla mamka mě. Ale teď jsem v tom věku já a ona už nemá žádnou svoji \"přítulku\". Štve mě, jak se chovám, vím, že bych měla být ochotnější a vděčnější, ale prostě to v tý chvíli nezvládám. Taky jsem smutná z toho, že, přestože jsme si byli dřív hrozně blízko, mamka mě asi pořád bere jako dítě. Jo, zajímá ji, co se děje ve škole, ale o takových věcech, o kterých se puberťačky potřebují bavit s mamkou, třeba menstruace, tělo apod. o tom jsme se dřív nebavily a teď se při rozhovorech o tom cítím hrozně a radši z toho nějak vycouvám... Moje řešení na první problém - jít ke zpovědi. Dlouho jsem nebyla, ale nechci jít k našemu farnímu knězi, nejsem s ním moc \"spokojená\". Chtěla bych třeba na Vesmír, ale zaprvé nemám momentálně příležitost tam jet, a zadruhé, nechci nikoho tížit svými problémy... Řešení na druhý problém - zvykni si. Asi mi řeknete, ať si o tom s mamkou promluvím, ale já to nezvládnu. Nedokážu se s ní bavit. Omlouvám se za tak dloooouhou zprávu!
Bětka, 14 let
Odpověď:
Otázka: Chtěla bych se skamarádit se vzdáleným bratránkem...
Chci se seznámit s bratrancem.. Ahoj! Mám bratrance přes druhé koleno. Jelikož naše rodiny se moc už nevídají tak jsme o sobě nevěděli. Dozvěděla jsem se to před čtyřma měsíci na pohřbu jeho dědy. On to asi neví ale furt po mně pokukuje. Chodíme spolu na stejnou školu, z vidění se známe ale jinak nic. Napadlo mě jednou že bych se s ním chtěla skamarádit a poznat ho. Jednou ve školské jídelně si sedl o jedno místo vedle mě, přišlo mi to divné, protože všude jinde bylo volno. Tak jsem sebrala odvahu a přisedla si k němu. Zeptala jsem se ho jak se má a řekla mu že jestli ví že je můj bratranec. On se na mne tak udiveně podíval, pak byla chvíle ticha a on se mě zeptal jestli bych si neodsedla.. Po asi týdnu jsem furt čekala že za mnou zajde a omluví se nebo aspoň mě pozdraví. Teď to je už měsíc a on stále za mnou nepřišel. Mám s ním dál navazovat kontakt a snažit se s ním skamarádit?
sestřenka, 13 let
Odpověď:
Otázka: Nikdo v rodině mě nemá rád...
Ahojky redakce, Mám jeden problém. Nikdo v mojí rodině mě nemá rád. Celá rodina od mamky (tatínek je jedináček), máme na společnou skupinu. Vždy když pošlu nějaký vtípek tak dostanu totálně vynadáno, že to je k nepochopení a když to pošlu i s komentářem tak mi řeknou, že to i tak nejde pochopit a co zemně bude až budu dospělá. Že za chvíli mám 17 a měla bych se chovat jako dospělá atd. Cokoliv udělám, napíšu, řeknu nebo obráním mladší sourozence nebo jím pomůžu tak mě seřvou že jsem měla zavolat dospělého člověka, že jsem ještě malé dítě. Mě ten život už v té rodině nebaví. Nevíte co mám udělat, aby na mně takoví už nebyli? Tatínek je moje jediná opora. Přeji hezký den
Arianna, 16 let
Odpověď:
Otázka: Mám starost o svou starší sestru
Ahoj, moje starší sestra byla vždycky umělecky založená a často sledovala na Instagramu umělce co kreslili věci už malinko přes čáru, jako nahé dívky a tak. Jenže teď sleduje prakticky jen umělce kteří kreslí sex holek s různými démony a dokonce takové věci i sama kreslí a nedávno dokonce měla na počítači otevřenou stránku kde se prodávají erotické hračky ve tvaru chapadel a tak, nevím co s tím mám dělat a bojím se o ní:-(
Káťa, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jsem černá ovce rodiny?
Jsem černá ovce rodiny? Všichni v naší rodině jsou neskutečně chytří, vystudovali úžasné školy a všemu rozumí. Já nejsem tak chytrá, nevyznám se v téměř v ničem, na vysvědčení chytím i nějakou tu trojku a rozhodně nemám na to studovat jako oni. Naši mi to sice nechtějí dát najevo, ale já dobře vím, že jsou ze mě zklamaní.
Aky, 15 let
Odpověď:
Otázka: Tatínek si na mobilu hledal nevhodné věci. Co mám dělat?
Ahoj, nedávno jsem si sedla k mému taťkovi, když něco dělal na telefonu. Nahlédla jsem mu na obrazovku a ve vyhledávači bylo několik slov a já jsem přečetla první a bylo to slovo striptýz. Od té doby na to často myslím a nevím, co mám dělat. Možná to moc řeším a určitě tam mohlo být dál napsáno cokoliv, ale stále mě to nějakým způsobem zatěžuje. Nevím, jestli jsem schopná se o tom pobavit s taťkou přímo. Modlím se za to, ale nevím, jestli bych to zvládla v sobě držet a přitom mít s taťkou vztah, jako by se nic nedělo, to asi nejde. Myslíte, že kdybych se svěřila třeba mamce, že tím naruším vztah mých rodičů? Nechci vyvolávat nějaké problémy, ale chci mít v sobě klid. Co dělat? Díky, Sandra
Sandra, 15 let
Odpověď:
Otázka: Rodiče mě trestají za špatné známky...
Ahoj IN! Mám takový malý problém. Moje mamka je učitelka matematiky, fyziky a chemie. Taťka je učitel dějepisu. Vždy když nedostanu z nějakého předmětu za 1 tak mě rodiče vždy seřvou. Horší je když dostanu za 3 nebo za 4. To mi už vemou mobil a v koupelně mužů být max. 5 min. (osprchovat se, umýt vlasy atd.). Už jsem s nimi i mluvila, ale nic nepomohlo. A když dostanu za 4 z předmětu který oni vyučují tak musím chodit spát v 23:00 a budí mě v 4:25. Vemou mi mobil na měsíc a já si nemůžu ani zavolat. A vždy mně zavezou až pod školu a ze školy mě vždy berou i kdybych mohla jet autobusem a oni tak nemuseli rychle jet z práce, aby mě vzali. Když nestíhají tak po mně pošlou chůvu (je to chůva mého bratra). Když dostanu za 3 nebo za 4 tak mě ani na výlet nepustí (jakože pustí, ale zavezou mě tam a hned jak skončíme, tak mě hned berou domu) a musím ten čas na učení dohnat klidně přes noc (minulý měsíc se mělo jet do Energylandia v Polsku tak mě tam zavezli a čekali, než skončíme). Chtějí, aby že mně byla doktorka, ale já jsem se jim snažila vysvětlit, že chci byt psycholog. Oni to ale vůbec nedokážou pochopit. Prosím mohli byste mi poradit? Předem děkuji.
Mika, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jít na gynekologii, aby to nevěděla mamka?
Ahoj In, jak mám doma říct, že už nejsem panna? Bojím se, že na mně bude mamka naštvaná a hnusná. S přítelem jsme spolu už 2 roky a milujeme se už cca. půl roku. Prostě jsem celou dobu nemohli vydržet jem u orálního dráždění! Jsem věřící, chodím každý týden do kostela, ale na sexu, masturbaci nebo antikoncepci nevidím nic špatného. Chtěla bych se nechat zkontrolovat na gynekologii a nechat si napsat prášky, nebo jinou antikoncepci. Ale pak by se mamka asi dozvědělay že už nejsem ... Bojím se, že by byla naštvaná i na mého přítele (je také věřící) a zakazovala by mi se s ním výdat. A to bychom se chtěli po VŠ vzít (tedy pokud spolu vydržíme, jeden nikdy neví). Navíc se bojím, že jsem těhotná. Co mám dělat?
Terr, 17 let
Odpověď:
Otázka: Poslední dobou trpím úzkostmi, stresem a depresemi....
Dobrý den. Mám problém sama se sebou. Poslední dobou trpím strasnymi úzkostmi, stresem, strachem a někdy až depresemi. Hodně dlouho pláči a přemýšlím nad svým životem. Docházím k rozhodnutí, že tady vlastně uz ani nechci být, že vše co dělám je špatné. Mám strach, že jednou nezvládnu příval emocí a vím, že potřebuji pomoc. Modlim se a svěřuji se Pánu, ale někdy je to pak ješte mnohem horší. Co mám prosím dělat ? Děkuji.
:), 17 let
Odpověď:
Otázka: S tatínkem se od sebe odcizujeme...
Ahoj do poradny! Můj problém je ten, že občas se nedokážu smířit se svýma rodičema. Je mi to hrozně líto a i když to sem píšu mám pocit, že hrozně hřeším. Je to tak, že jsem nejmladší ze 7 sourozenců. A když nejstarší ségru měla mamka ve 20, tak mě ve 40... Takže když vidím ostatní holky, jak je jejich mamky chápou, mluví s nimi o klucích, lacích na nehty, tak je to pro mě někdy těžký. A ještě težší to mám s taťkou. Trochu si pamatuju, že když jsem byla mladší, hodně si se mnou hrál. Ale teď se o mně skoro nezajímá. Den před mýma narozkama mu mamka napíše, co mi má koupit, vlastně se se mnou skoro nebaví. A když už, tak o keškách (geocatching) a asi tak jednou za rok mi pomůže se školou... a zase když si vezmu kamarádky... jejich taťkové s nimi řeší všechno, zajímají je jejich pocity a zážitky. Já jsem za svojí rodinu hrozně ráda! Pár sourozenců už má děti, takže si užívám hlídání neteří a synovců, ale doma mám prostě jen jednu o pět let starší sestru, se kterou si můžu o všem popovídat. Ale ta teď začala chodit na vysokou, takže se vidíme jednou za týden, což je mi líto... Vlastně asi neočekávám od vás nějakou ohromnou pomoc (neberte si to osobně! :-)), jenom jsem se potřebovala vypsat. Krásné dny! Bety
Bety, 14 let
Odpověď:
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  12
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz