Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

INfo z redakce

Zápisník redakce: Co si přeješ ty?

Už odmalička se mě mí blízcí ptají, co bych si přála k Vánocům. S překvapením musím přiznat, že čím jsem starší, tím hůř se mi na tuhle zdánlivě jednoduchou otázku daří odpovědět.

Jako každá malá holčička jsem kdysi psávala dopisy Ježíškovi obsahující barvité popisy všech hraček, po kterých moje srdíčko toužilo. S postupujícícm věkem se panenky Barbie a plyšáci změnily v náušnice, voňavky a moderní oblečení. Jakmile jsem však překročila pomyslnou hranici dospělosti, uvědomila jsem si, že se mi každým dalším rokem vymýšlejí vánoční přání hůř a hůř.

V různých obdobích našeho života zkrátka potřebujeme odlišné věci. Napřed si potřebujeme hrát, být bezstarostní a užívat si dětství naplno. Poté přijde puberta a s ní enormní nával hormonů  No a to se potřebujeme my děvčata především líbit. Proto přichází éra voňavek, doplňků a slušivých hadříků. A pak...se životní priority zcela změní.

Člověk se osamostatňuje, stává se více a více nezávislým na rodičích. Se samostatností přichází touha po dobrodružství, po nových zážitcích. Hmotné dárky u mě tedy nakonec nahradily pozornosti, které si sice nemůžu vzít do ruky, ale můžu je prožít, pocítit a uchovat si díky nim vzpomínky na celý život.

Pokud ještě váháš, jak potěšit některého člena své rodinky nebo kámošku, má rada zní: ať už je kdo mladý či starý, zážitek je ten nejlepší dar. Nemůžeš ho totiž nijak opotřebovat – zůstane už navždycky ve tvých vzpomínkách.

redaktorka Verča

Článek vznikl pro potřebu IN! a je chráněn autorskými právy. Lze jej uveřejnit jen se souhlasem redakce.

Autor fotografie:  


Sdílet na:

 
 
 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz