Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   sto patnáct:

Nejnovější dotazy a odpovědi

Otázka: Jak se chovat, abych zaujala nějakého kluka, aby o mě měl zájem?
Dobrý den. Zatím jsem nepoznala nikoho, s kým bych chtěla navázat nějaký delší vztah, ale přesto o tom přemýšlím. Jak se chovat, abych nekoho zaujala (v pozitivním slova smyslu) nebo aby si někdo všimnul na mě něčeho zvláštního? Rada bych totiž nekoho takového poznala, nebo bych alespoň rada, aby o mě měl někdo zájem. :) Bojím se, ze pokud tuto zkušenost nebudu mít za moje léta na střední škole (už jen 3 roky), kdy se ještě menim, takže bych poznala, jak bych se v takovém vztahu chovala a co by pro mě bylo důležité, nevyznám se potom později (třeba na vysoké škole nebo i po ni), kdy se takovéto vztahy berou vážně a třeba ti lidé uvažují už k sňatku a rodině, v sobě a budu se chovat lehkovazne a nebudu si moc toho vztahu vážit, protože za sebou nebudu mít tu zkušenost z minulosti, kdy jsem ještě neřešila, jestli vůbec budu s někým dalším chodit, když se tento vztah rozpadne. Ale myslím, ze vztahy na vysoké škole se prave už berou vážně, protože ti lidé jsou starší a už by třeba nemuseli potkat druhého takového člověka a zůstali by sami, takže se chovají jinak než na střední škole, kdy navíc byli ještě ovlivněni kamarády. Takže: jak poznat nekoho takového, nebi jak se chovat, vystupovat, aby si mě někdo všiml? Děkuji mnohokrát. :)
Anna, 17 let
Odpověď:
Otázka: Kde se dá doučovat?
Dobrý den, potřebovala bych radu. Jsem právě v maturitním ročníku a už pomalu začínám přemýšlet, co budu dělat o velkých prázdninách. Napadla mě brigáda, konkrétně doučování (fyzickou práci moc dělat nemůžu). Jsem dobrá v matematice a všichni mi říkají, že umím pěkně vysvětlovat. Problém je, že nevím, kde bych doučovala. Nechci si nikoho zvát domů a ani nechci k nikomu chodit (připadá mi to příliš riskantní a rodiče by s tím stejně nesouhlasili). Mohli byste mi prosím poradit, kde bych mohla doučovat? Bydlím v Brně. Děkuji a přeji hezký den.
Anonym, 19 let
Odpověď:
Otázka: Jak se pozná drzost?
Poslední dobou se strašně moc hádám s mamkou.Dřív to tak strašný nebylo, ale pak jsme se přestěhovali, ne moc daleko, ale vadilo mi to a tam to začalo.Moje hádky s mámou.Pořád říká, že jsem drzá.Například jednou jsme se o něčem bavily a protože se mi to nechtělo moc vysvětlovat, řekla jsem ,,To bys nepochopila\" a mamka mi spustila dlouhou přednášku.Problém byl v tom, že já to nevnímám jako nic špatného, dřív se to tak asi někdy mamce taky řekla a v poho.A taky říká, že ona když byla v mém věku, takhle se rozhodně nechovala.Říká, že odmlouvám, ale já to dělám proto, že mě štve, že mi dává pořád nějaké úkoly a bráchům ne.Prý to je holčičí práce, což je absolutně nefér, protože takhle nic nedělají. Opravdu strašně moc se s mamkou hádám, snad každý den i několikrát denně, ale to jen výjimečně. A s tátou se takhle nehádám, dá se říci, že vlastně vůbec.On mi víc rozumí... Poradíte, co vlastně ten pojem drzost znamená?Ne, že bych to nevěděla, ale prostě jestli je to opravdu drzý a jak zjistit, že to je drzý atd. Děkuji.
Mája, 13 let
Odpověď:
Otázka: Jak mít aspoň jednu dobrou kamarádku a zapadnout do kolektivu?
Dobrý den, před 6lety jsme se přestěhovali. Všichni u z vesnice chodí do jiné školy než já, jelikož jsem se přestěhovala a školu jsme měnit nechtěli. Takže když už sedím v kroužku s holkama s vesnice nevím o čem se baví (baví se o škole, když byli malé jejich spol. zážitky, kluky které neznám,..) Prostě ať se snažím jak chci prostě jim nerozumím a tak si po chvilce připadám že mezi ně nepatřím a jsem navíc(což je vlasně pravda), že tu na světě nikoho nemám komu bych se mohla svěřit a měl mě rád. Ve třídě to totiž není o moc lepší. Moje nejlepší kamarádka se už se mnou tak rok nebaví, našla si 3 druhý nej kámošky, tak jsem se snažíla mezi ně zapadnout, ale neberou mě. Tak je to všude všechny mají nejlepší kamarádku a nikoho dašího nepotřebují.Už tak rok se s tím snažím něco dělat(přát na narosky, chválit, nasloucht, být nápomocná), celkem často o tom rozmlouvám s Bohem, jelikož je asi jedinej kdo mě má rád a naslouchá mi. Kamarádi jsou pro mě hodně důležití, moc mi chybí nějaká kamarádka, nebo někdo kdo by mě měl rád. Hodně mě to bolí a nejednou jsem k vůli tomu brečela. Do budoucna mám v plánu se odstěhovat a skusit začít znovu, ale to je ještě daleko... Jak tedy zapadnout a mít aspoň jednu kamarádku? Co by mohlo za příčiny, že se se mnou nebaví i když se snažím? Případně jak se vyrovnávat s tím, že nemám nikoho kdo by mě měl rád?
Terez, 14 let
Odpověď:
Otázka: Vyspala jsem se s přítelem a neituju toho... Co mám dělat?
Ahoj :) nevím co mám dělat... je mi 17 let a se svým přítelem(17) chodím 2 a půl roku...jednou jsme se spolu vyspali...můj gynekolog mi z důvodu nemoci (endometrioza) předepsal antikoncepci. beru ji...připravujeme se s přítelem na biřmování, ale hříchu ani jeden nelitujeme...ke zpovědi jít tedy nemůžeme a biřmování je teda vyloučené...je přeci jasné, že se momentálně brát nechceme a do 23 se na sebe taky dívat nechceme..na to se fakt dost milujeme...nechodím k příjimání a bojím se jít ke zpovědi když toho nelituju...co mám dělat???
Lellko, 17 let
Odpověď:
Otázka: Jak správně pečovat o rty?
Ahoj, ráda bych věděla, jak správně pečovat o rty. Díky.
Jani, 15 let
Odpověď:
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz