Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta devadesát osm:

Nejnovější dotazy a odpovědi

Otázka: Co si můžeme dovolit?
Co si můžeme dovolit? Ahoj IN, mám takový dotaz. Mám přítele, myslíme to oba vážně, máme se rádi a oba víme, že komunikace je základ vztahu. Oba jsme dospělí a tak tě jistě napadá, co řeším. Vztah z jisté části naplňuje i ta tělesná stránka. Podle 6. přikázání vím, že pohlavní styk je před svatbou zakázán, ale co jiné způsoby vzájemného uspokojování? Prosím o odpověď. Nad tímto už dlouho přemýšlím a nikdy nemám dost odvahy se na to zeptat ani svého kněze při svátosti smíření. Děkuji.
M., 19 let
Odpověď:
Otázka: Co dělat, když vztahy na nové škole nejsou podle mých představ?
Ahoj, před týdnem jsem nastoupila na čtyřleté gymnázium, celkem hodně jsem se těšíla, hlavně na novou třídu. Odjeli jsme na goučko, jenže tma místo perfektního kolektivu holek se utvořila jedna hlavní o 8 holkách, které jsou taková středem pozornosti a já i když se s nimi zkousím bavit, tak mě ignorují. Sice jsem šla do třídy s jendou kámarádkou ze základky a seznámila jsme se s ještě dvěma holkama, ale nedovedu si představit, že s těmito holkami budu další 4 roky. Možná chcete říct, že to chce čas, jenže tam některé se taky neznali a seznámili se hned první týden. Jsem vděčná za to , co mám, že jsme se na tu školu dostala atd, ale jak se naučit to neřešit a být svá a plná pohody a neřešit okolí, někdy mi to jde, ale v tuhle chvíli se v tom ztrácím. Snad jste mě pochopili :) děkuji za odpověd :)
Ella, 15 let
Odpověď:
Otázka: Co mám dělat, když mě sestra otravuje?
milý In,mám problémy s mojí mladší sestrou-10 let .Neustále mě otravuje, i když si s ní zahraju nějakou hru. Dívá se na filmy, na které se já dívám a nejsou vůbec pro ni, a neustále mi říká, že se prý chovám jako nějaká nejlepší a že toho mám nechat. Nevím, co mám dělat, protože když je naštvaná tak se s ní nedá vůbec bavit. Když s ní někam jdu, tak se přesně tak chová a pak mi naraz zdrne. Taky nevím proč se tak někdy chová trapně až neslušně, když jsme spolu v kroužku a ona se tam Vyvaluje na židli. Taky mi leze do pokoje. Někdy je ale hrozně super a je s ní sranda ale je blbé že neudrží žádné tajemství. Pokud se jí to co jsem jí řekla nelíbí tak to řekne mamce.prosím poraďte mi, budu Vám za odpověď vděčná.
Kika, 12 let
Odpověď:
Otázka: Bojím se nové třídy.
Ahoj redakce. Mám problém, že se nedokážu bavit s lidma. Hlavně s klukama. Až do 5. třídy to bylo super a já se cítila v pohodě. Ale pak v 6. jsme se jako třída rozdelili a já a další holka jsme musely do vedlejší třídy. Já si tam připadala cizí a nedokázala se s nima bavit. Když jedu na tábor, bojím se těch lidí. Teď mám nastupovat do prváku a bojím se nové třídy. Prosím poraďte mi, jak tam zapadnout a najít si kamarády a kamarádky. Děkuju moc. Moc mi vaše rada pomůže:)
áďa, 15 let
Odpověď:
Otázka: Jsem ten správný člověk pro svátost biřmování?
Dobrý den, začala jsem chodit na přípravu k biřmování, ale přepadají mě obavy: zvládnu to? Jsem ten správný člověk? A také někdy při mši sv. mě napadají věci typu: opravdu se to všechno, co je v Bibli, stalo? Nevymyslel si to někdo šíleně chytrý? Nejsme jen nějaká skupina pomátlých lidí, kteří tomu bezhlavě věří a ti ostatní jsou v pohodě? Prosím poraďte mi, co mám s těmihle obavami a strachy dělat... Děkuji
Anička, 16 let
Odpověď:
Otázka: Pomáhám mamce hubnout...
Ahoj, pomáhám mamce zhubnout a také se starám z části o její jídelníček. Stává se mi ale to, že při výběru potravin pro mamku po přečtení počtu kalorií nevím, jestli je to moc nebo v pohodě. Vím, že u každé potraviny je počet kalorií úplně jiný, ale i přesto bych se chtěla zeptat, jaký počet kalorií (třeba na 100g) je dobrý a co už je moc, nebo podle čeho to poznám? Díky, hezký zbytek týdne, Sabča
Sabča, 14 let
Odpověď:
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz