Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   tři sta čtyřicet tři:

Nejnovější dotazy a odpovědi

Otázka: Nevím, jestli se mi líbí, nebo je to jen kamarád...
Na prvním stupni jsem se několik let líbila (nebo přinejmenším o mě viditelně jvil velký zájem) jednomu klukovi. V páté třídě na škole v přírodě nás kamarádka ,,dala dohromady\". ,,Chodili\" jsme spolu zhruba tři měsíce, než jsem mu dala ,,kopačky\". Naše setkání působila jako přátelská setkání. Zůstali jsem kamarádi, ale letos jsem začínala mít pocit, že by chtěl zas něco víc. Ptala jsem se ho, ale on řekl, že ne. Jenže později mi poslal básničku, co sám složil. Ptal se mě, jestli mu dám šanci. Byla jsem polichocená a tak jsem souhlasila s tím, že ho nejdříve chci víc poznat. Jenže on to asi pochopil, jakože spolu chodíme, protože mi psal různé vzkazy typu you awesome, i love you,...Řekla jsem, že to zatím ne a on souhlasil, ale pořád mi psal. už mě to začínalo štvát a tak jsem reagovala stroze a on se mě pak po nějaké době zeptal, zda mi to nevadí. Popravdě jsem řekla, že trochu jo, a on ubral. S tím vším jsem se svěřila kamarádkám. Všechny jsem v tom věku, kdy jevíme zájem o druhé pohlaví, sníme o klucích, kteří jsou podle našich představ atd., což ten kluk není. Ony mu napsaly, páž znají mé heslo od mobilu, ať jde někam, že mě nezaajímá a tak. Bylo mi ho líto a tak jsem napsala, že mu oěpt skutečně dávám friendzonu, že bych to psaly holky, ale že mají pravdu. Teď nevím, jestli jsem neudělala chybu. Občas se ve svých pocitech nevyznám. Nevím, jestli se mi líbí nebo ne nebo jestli ho beru jen jako kamaráda a dávám přednost jiným. Ano, vím, že mám ještě celkem dost času, ale je to težké pochopit. Moc dobře si to uvědomuju, ale srdce očividně ne. :)
Anička, 14 let
Odpověď:
Otázka: Zvládnu odolat pokušení?
Ahoj redakce! Poslední dobou se hrozně bojím budoucnosti... Mám strach, jak zvládnu to období mezi 15ti až 20ti roky. Když vidím, jak spolužáci ve škole odpočítávají až jim bude 15 a budou moc s někým spát nebo mluví sebeuspokojování... Děsí mě to. Bojím se, že nezvládnu všechny ty pokušení dnešní doby v tomhle věku. Nechci chodit na žádné diskotéky ani nic podobného, ale zvládnu to...? Hrozně moc se toho bojím... Prosím poraďte mi. Děkuji!
Káťa, 14 let
Odpověď:
Otázka: Rodiče mě pořád kritizují...
Ahoj, rodiče říkají, že dělám všechno špatně a pořád říkají co mám jak dělat. Například, když si s kamarády naplánujeme výlet a přijedeme domů, první co řeknou je, jak jsme to vymysleli blbě a opovrhují tím co dělám. Přijde mi, že mi tím ničí sebevědomí. Nevím jak s nimi promluvit, protože by mě stejně neposlouchali. Jenom by na mě byli naštvaní. Nemám si o tom s kým promluvit. Nevím co mám dělat.
Hanka, 16 let
Odpověď:
Otázka: Ukradená kamarádka?
Ahoj, potřebuju poradit. Moje nejlepší kamarádka se jmenuje Markétka a poznaly jsme se na začátku školníího roku. Znaly jsme se už předtím, z hasičů. Ale protože ona byla ve starších a já v mladších, a starší námi patřičně opovrhovali, tak jsme kamarádky nebyly. Pak přistoupila k nám do třídy (ještě s jednou naší společnou kamarádkou Jíťou) a všechny jsme se spolu kamarádily. Ještě s jednou kamarádkou Verčou jsme tvořily takový kamarádský čtyřlístek, ale myslím,že ve skrytu duše jsme každá měly nejradši Markétku. A teď, asi poslední tři měsíce školy se k nám postupně přidávala moje kamarádka z 5. třídy - Hanča. A já jsem pomalu získávala pocit, že mi (nám) chce Hanča Markétku \"ukradnout\". Nejsem si jistá, jestli je to jenom můj pocit, a nebo pravda, ale myslím, že i Markét chtěla být s ní. Ale nechtěla jsem si s ní o tom promluvit, protože jsem se bála, že by mě potom obě pomlouvaly, že jsem žárlivá fiflena. Možná jsem, ale jen proto, že mám Markétku moc ráda a nechci o ni přijít. Když byl poslední den školy před prázdninami, Markét byla pořád s Hančou, a já jsem si uvědomila, že ten nový pocit je opravdu žárlivost... Prosím poraďte mi, co mám dělat? Předem děkuji.
Luci, 12 let
Odpověď:
Otázka: Mohou ve vězení přijímat eucharistii?
Dobrý den, chci se zeptat, jestli mohou vězni v rámci mše svaté ve věznici přijímat eucharistii? A jak je to zejména v případě vrahů, násilníků apod. Děkuji.
lejla, 24 let
Odpověď:
Otázka: Jsem vysoká
Ahoj, měla jsem jeden dotaz ohledně mojí kamarádky, a teď mě napadlo ještě něco. Je mi dvanáct, a jsem hodně vysoká. Měřím 174 cm. Všichni mě na to upozorňují - kamarádi, spolužáci, rodina, občas i učitelky... Není den, kdy bych neslyšela větu ve smyslu \"Ty jsi vysoká, všude dosáhneš, přerostla jsi deváťáky...\" Jenže já si vysoká nepřipadám, připadám si normální jako ostatní, takže už nevím jak na tyto narážky reagovat. Na druhou stranu zase nechci být protivná... Poradíte mi?
Luci, 12 let
Odpověď:
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz