Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   devět set  čtyři:

Nejnovější dotazy a odpovědi

Otázka: Kamarádka se seznámila s klukem, asi jí závidím. Chtěla bych mít taky kluka.
Dobrý den.Jsem v 9. třídě. Moje kamarádka šla na příjmačky do cizí školy na medicínu.Já do jiné. Po nemoci a příjmačkách které zvládla se vrátila a celá rozzářená mi řekla že se seznámila(okem)s nějakým pěkným klukem. Pořád se na jeden druhého koukali, řekla mi.Závidím ji to.Ale je mladší než já a už je zblázněná. Co mám dělat?? Chtěla bych mít taky kluka.Mám ji stejně i tak ráda.Avšak chci se taky zamilovat.Děkuji.
Renata, 14 let
Odpověď:
Otázka: Nemůžu si zvyknout na intru...
Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Jsem na internátě, už tři roky. Celou dobu už od prváku jsem si tam nemohla zvyknout. Hlavně když se blíží neděle a já tam mám jet tak je to nejhorší. Chce se mi brečet a nejraději bych rodičům řekla že chci na jinou školu, ale ta škola je skvělá a nechce se mi odcházet. A navíc tento rok jsem s novou třídou, mám tam dvě kamarádky s kterýma si rozumím, ale připadá mi, že jsem pro ně takový ten klidný prvek a jen je usměrňuju. Doma se nejraději zašiju do pokoje a dívám se na seriály nebo hraju na klavír a tak, ale na intru se bojím, že mě kámošky pak odstrčí od sebe, když nebudu s nima. Co bych měla dělat?
Betty, 15 let
Odpověď:
Otázka: Mám pocit, že jsem nic nedokázala...
Krásný den, In :), potřebovala bych poradit. Už dlouhou dobu se cítím taková nenaplněná a mám pocit, že jsem nedokázala nic vyjímečného. Ráda bych byla v něčem opravdu dobrá a viděla za sebou hmatatelné úspěchy. Nějaký osobnostní rozvoj (typu \'kdo jsem a kam směřuji\'). Ráda bych začla třeba závodně s nějakým sportem, protože mi to jde, ale u nás doma to není úplně \'\'TOP\'\'. Přijde mi, že když podívám na ostatní lidi (např. můj veliký vzor Věra Čáslavská..), všichni něco dokázali, a já, když se ohlídnu za svým dosavadním životem..chtěla bych víc, než jen dobře se učit, plnit své povinnosti a snít o tom, jak pomůžu celému světu a budu slavná..je nějaká pomoc?? Moc děkuji! :)
#Ineedhelp, 15 let
Odpověď:
Otázka: Kamarádka bývá naštvaná, že jsem jí nestihla poradit s písemkou...
Ahoj poradno! Mám kamarádku. O tý jsem chtěla napsat samostatný dotaz/poprosit o radu, ale o to teď nejde. Ta kamarádka ve škole skoro vůbec nedává pozor (pořád si čte). Pak to tak i vypadá na jejích pracích. Dostává horší známky, laborku udělá úplně jinak, než bylo řečeno... no ale tak nějak doufá, že jí s tím pomůžu já. Většinou je to před testem z matiky, kterou úplně nechápeme ani jedna. Ona se mě vždycky zeptá, jestli jí pomůžu, tak jí říkám, že jo, ale až to dodělám já. Jenomže já to pak dělám celou hodinu a na ni už prostě \"nemám čas\". Pak je na mě naštvaná a nemluví se mnou. Prosím, pomožte mi, mám změnit postoj nebo jak jinak předejít hádce? Díky moc!
Alžběta, 13 let
Odpověď:
Otázka: Čteme ve škole knihu, ale jsou v ní sprostá slova...
Ahoj poradno, ve škole o češtině skoro každý týden čteme jednu knížku. (Učitelka vybere žáka, a ten tak 15 minut čte)... Čteme knížku, nevím, jestli znáte, Občanský průkaz. Jestli ji znáte, tak víte, že se v ní nachází hodně sprostých slov. Já jsem zatím nečetla (pořád se hlásí jeden kluk a učitelka ho pořád vyvolává), ale bojím se, že někdy vyvolá mě. Já jsem totiž nikdy v životě neřekla sprostý slovo. Mám k tomu odpor... Nikdy ho neřeknu, nenapíšu nikam... Co mám dělat, kdyby mě učitelka vyvolala, a já bych prostě číst nemohla?? Díky!
prostě já, 13 let
Odpověď:
Otázka: Prosím poraďte mi, jak trochu zhubnout (chtěla bych asi 3 nebo 4 kg) a udržet si tu váhu?
Dobrý den, před dvěma lety mi doktorka řekla, ze už moc neporostou a opravdu: už nerostu, možná tak ještě 1 Cm, víc nic. Od té doby se snažím udržovat si stejnou váhu, ale moc se mi nedaří. Bohužel po Vánocích nebo když o nekoho dostanu něco sladkého, tak to sním, a sice cvicim, ale je na mě videt, jak jsem například od loňska přibrala. Prosím poraďte mi, jak trochu zhubnout (chtěla bych asi 3 nebo 4 kg) a udržet si tu váhu? Děkuji.
Petra, 17 let
Odpověď:
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz