Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

Polož novou otázku
 Přezdívka:  Věk: 
 Otázka: 
 Dotaz odeslat do poradny:   
 Napiš číslem   devět set osmdesát pět:

Nejnovější dotazy a odpovědi

Otázka: Mám teď takové těžké období
Ahoj/dobrý den, mám teď takové těžké období od té doby co jsem nastoupila na střední. Poslední dobou o mě má zájem spoustu kluků, nejprve mi začnou psát jsou hrozně fajn, pozvou mě ven, ale pak se to pokazí tím, že semnou chtějí vztah nebo v horším případě chtějí sex apod.. Nevím jak jim to mám rozumně vysvětlit.. Někdy si připadám jako lámač srdcí.. Ale Já se ke všem chci chovat hezky a vyslechnout je...Ráda bych si našla nějakého věřícího kluka, ale kdyby tu nějaký byl jsem tu odriznuta od světa... K nám do kostela chodí jeden kluk který by se mi líbil, ale jsme kamarádi a za to jsem ráda.... Tak děkuji za vyslechnutí (:
Anna Marie, 16 let
Odpověď:
Otázka: Zvládnu odolat pokušení?
Ahoj redakce! Poslední dobou se hrozně bojím budoucnosti... Mám strach, jak zvládnu to období mezi 15ti až 20ti roky. Když vidím, jak spolužáci ve škole odpočítávají až jim bude 15 a budou moc s někým spát nebo mluví sebeuspokojování... Děsí mě to. Bojím se, že nezvládnu všechny ty pokušení dnešní doby v tomhle věku. Nechci chodit na žádné diskotéky ani nic podobného, ale zvládnu to...? Hrozně moc se toho bojím... Prosím poraďte mi. Děkuji!
Káťa, 14 let
Odpověď:
Otázka: Jak respektovat ostatní lidi a přijímat je takové, jací jsou?
Ahoj In, mám takový problém, který trápí jenom mě a je úlně zbytečný. případám si někdy strašně nymšlená, problém je v tom, že to tak moc nedávám najevo spíš si to uvědomuju v hlavě. mylsím si o sobě, že jsem hezká, což je dobře, člověk by se měl mít rád, ale já se někdy hrozně srovnávám s okolím. například mám staršího bratra a on ted hrozně ztloustnul je hrozný introvert a celkově je jen doma anic nedělá, vůbec si s ním nerozumím a někdy se na něho povišuju v hlavě. Že jsem hezčí dítě, víc extrovert a že je líp oblékám, mám lepší zájmy a cíle. Strašně mě to štve a chci to změnit, jenže to vůbec nejde. Nebo třeba mé spolužačce rodiče nic nedovolí a je taková upjatá a nudná a já mám pořád potřebu říkat, že tam jsme byla s kamarádi a pořád jakoby ukazaovat, že jsme divoká a rodiče mi toho hodně dovlí a mají u mě důvěru, je to hrozně na hlavu. Připadám si chvílema jako strašný člověk. přitom mám v žiotě vše a jsem šťastná. jak to udělat, žít ten svůj život a respektovat lidi takové jací svou? Děkuju moc
Sara, 16 let
Odpověď:
Otázka: Jsem divná?
Je mi dvanáct a to je věk kdy se normálně pomalu holky začínají zajímat o make-up,oblečení a kluky. Mají nejnovější mobily a tablety a milují růžovou. Prosazují se hlasitostí a šarmem. Nosí kraťase a trička s velkým výstřihem. Večině klukům se líbí a všechny okouzlí svým šarmem. Mají rádi pozornost a značkové oblečení. Já jsem však úplně jiná... Make-up nenosím a kluci mě nezajímají. Místo mobilu si radči čtu a růžovou nemusím. Nejradči sedím někde v koutě kde nepřekážím. Nejradči nosím dlouhé kalhoty a mikinu. Pozornost nesnáším... Jsem úplně jiná... Někteří říkají že jsem divná... Je to v pořádku??? (to že jsem jiná)
Marie, 12 let
Odpověď:
Otázka: Je tetování hřích?
Ahoj, už delší dobu přemýšlím nad nějakým velmi malým tetováním na nějakém nenápadném místě. Ve Starém zákoně je napsané: „Nebudete svá těla zjizvovat pro mrtvého, ani si dělat nějaké tetování”. Nový zákon už však neříká nic o tom, zda by věřící měl nebo neměl mít tetování. Je tedy tetování hřích? A pokud se bere tetování jako hřích, bere se tak i piercing, tím pádem i náušnice? Děkuji
Ela, 18 let
Odpověď:
Otázka: Mám opravdu velmi jemné vlasy (zdá se mi, že jich je i málo) a vůbec nevim, co s tím.
Ahoj, mám opravdu velmi jemné vlasy (zdá se mi, že jich je i málo) a vubec nevim, co s tím. Vyzkoušela jsem už řadu samponu pro objem a proti vypadavani vlasů, ale nic nepomáhá. Závidím ostatním, jejich krásné husté vlasy a já ty své musím schovávat do culiku, protože rozpuštěné nevypadají vůbec dobře. Máte nějaké typy, co s tim? Nějaké ověřené šampony? Budu velmi vděčná.
Tučňák, 16 let
Odpověď:
 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz