Předplatné časopisu
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz, info.in.cz

K zamyšlení

Zápisník redakce: Církev za oponou

Díváte se rádi na různé seriály? Jeden nás v redakci dost zaujal.  Připravují ho signaly. cz a myslím, že bude stát za to.. O čem bude?

Na signálech o něm napsali...

Slovo církev v nás vzbuzuje různé emoce. Pro někoho je to zastaralá instituce, která zastavila svůj vývoj někde ve středověku a teď jen smutně vzpomíná na doby své největší moci. Jiným naskakují taková synonyma jako odpustky, inkvizice, celibát, majetek. Na druhou stranu je ale spousta lidí, kteří na Církev nedají dopustit, s vážnou tváří ji nazývají svou Matkou a ačkoliv se nejedná o kněze, jsou schopni Církvi obětovat spoustu vlastního času.

Tyto dvě skupiny občas spojí jedna věc – obě někdy narazí na záludné otázky a buď se na ně báli zeptat, nebo nedostali příležitost. V církvi se často a s oblibou používá výraz „tajemství“ pro různé skutečnosti, které jdou stěží při našem poznání pochopit nebo vysvětlit. My se také na pár podobných tajemství zeptáme. Naším cílem je se otevřeně ptát, odhrnout oponu s upřímnou touhou dozvědět se víc. Moderátor Ondřej se rozhodně žádného tématu nebojí a odbýt ho není tak jednoduché!

Seriál, jak už jsem psala, připravují signály.cz. Tak co říkáte, nestálo by za to, se na něj mrknout? Hezký víkend přeje Marie.

Autor fotografie:  


Sdílet na:

 
 

E-shop
navštivte náš e-shop

 

Vydavatelství IN s.r.o.
Horní náměstí 12, 466 01 Jablonec nad Nisou

objednávky:
tel.: 480 023 408-9, 775 598 604
mail: objednavky@in.cz

redakce:
Purkyňova 5, 772 00 Olomouc

tel.: 775 598 603
mail: redakce@in.cz